Beşiktaş’ta Cumhuriyet Bayramı kutlamaları resmi törenle başladı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96 yılını yine dopdolu etkinliklerle kutlayacak. Kutlamalar, Demokrasi ve Cumhuriyet Anıtı’nda bugün düzenlenen resmi törenle başladı. Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, Kuzey Deniz Saha Komutanlığı adına Deniz Müzesi Komutanı Deniz Albay İlyas Gültaş, siyasi parti ve STK temsilcileri törene katılarak Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan konu ile ilgili daha önce geniş bir program yayınlamıştı.

Resmi törenle başlayan Cumhuriyet Bayramı’nın 96 yıl kutlamaları yarın Beşiktaş Belediyesi’nin çeşitli etkinlikleriyle devam edecek. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın katılımı ile saatler 13.00’ü gösterdiğinde İsmet İnönü Spor Tesisleri’nde U14 Cumhuriyet Kupası Töreni ile başlayacak. Saat 18.30’da ise gelenekselleşen Fener Alayı yürüyüşü gerçekleştirilecek.

Binlerce insan ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla birlikte Barbaros Meydanı’na yürüyecek.Yürüyüşün ardından Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat halkı selamlayarak bir konuşma gerçekleştirecek. Saat 20.00’de ise Beşiktaş’tan tüm İstanbul’a yansıtılacak ses ve ışık gösterileri olacak.

30 Ekim’de ise tüm gelirlerinin TSK Mehmetçik Vakfına bağışlanacağı ‘Bandırma Vapuru Oyunu’ Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50504 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.