İstanbul Comics & Art Festival

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

ICAF, Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde, Dream Sales Machine organizasyonuyla, 12-13 Ekim tarihlerinde Ortaköy Yetimhanesi, Kethüda Hamamı ve Feriye’de…

İstanbul Comics & Art Festival, çizgi roman, karikatür, sokak sanatı, fanzin, illüstrasyon ve animasyon disiplinleri üzerinden atölye, söyleşi, sergi, gösterim ve kamusal alan uygulamaları gibi yaratıcı deneyim alanları sunan, çizgi ve sokak kültürünü bir araya getiren bir açık hava festivalidir.

ICAF, 11 Ekim’de Urban Art projesiyle, Berlin – İstanbul kardeş şehri 30. yılı kutlamaları kapsamında; Berlinli küratör Denis Leo Hegic’i İstanbul’a davet ediyor. Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliği yapacağı projede; on sokak sanatçısı Beşiktaş’ın duvarlarına mural çalışmaları gerçekleştiriyor.

ICAF dördüncü yılında, “Hayvan Gibi” ana başlığı altında; çizgi roman karakterlerinin hayvan güçlerini, karikatürde hayvan diyaloglarını, sokak hayvanları ile kamusal alan ilişkisini ve sanatta hayvan temsillerini konuşuyor. 

Neler Var?
Çizgi Roman / Yayınevleri / Karükatür / Fanzin
Çizgi roman kültürünü Türkiye’ye taşıyan dükkânlar, yayın evleri ve koleksiyonerlerin özel seçkileri ile fanzin dünyasına dair eski ve yeni üretimleri keşfedin.

Animasyon
Yerli ve yabancı animasyonlardan gösterileceği animasyon kuşağı ‘’Hayvan’’ teması üzerinden bir seçki ile izleyicilerle buluşuyor.

Atölye ve Söyleşiler
Çizgi ve çizgiye dair tüm disiplinlerin önemli çizerler eşliğinde deneyimlenebileceği atölyeler, usta ve genç çizerlerin üretim pratikleri üzerinden kafa açıcı söyleşiler.

Müzik
Alt kültür temsilcisi punk ve rap müzik grupları festival sahnesinde!

Tarih: 12-13 Ekim 2019
Yer: Feriye – Ortaköy Yetimhanesi – Kethüda Hamamı
Festival noktalarını harita üzerinde görmek için tıklayınız

Detaylar: www.icaf.com.tr


Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50914 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.