Öğrenci semti Beşiktaş’ta kiralar el yakıyor

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP YOUTUBE CHANNEL

Üniversiteyi kazanan öğrencilerin kalacak yer sorunu hakkında Kredili Yurtlar Kurumu’na yapılan başvurular belli oldu. Pek çok öğrenci yurtlarına yerleşirken, birçoğu da açıkta kaldı. Yurda yerleşemeyen öğrencileri ev bulma telaşı sardı. Özellikle aile bütçesini yakından ilgilendiren kiralık ev fiyatlarında 1+1 daireler semtlere göre değişiklik gösteriyor.

En pahalı ilçe Beşiktaş
Yıldız Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi gibi kampüslerinin yer aldığı Beşiktaş 1+1 evlerin en pahalı olduğu ilçe. Burada kiralar 1.700 TL’den başlıyor. Bu nedenle Beşiktaş’ta uygun fiyatlı öğrenci evi bulmak oldukça güç. Kiralar ortalama 2.500 TL civarında seyreden ilçede, evlerin lüks olması halinde ise fiyatlar 5 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Öğrenci evlerine alternatif apart evler
Kiraların yüksek olmasından dolayı, öğrenci evlerinin alternatifi olan apart yurtların ücretleri ise; okula yakınlıklarına ve sundukları imkanlara göre değişiklik gösteriyor. Öğrencilere 2 kişi ve 4 kişilik oda alternatifi sunulan apart evlerde, internet, temizlik, çamaşır gibi hizmetler de sunuluyor. Ayrıca apart evlerin güvenlikleri de bulunuyor. Bu evler semtleri ve lüks olma durumlarına göre öğrenci başına 1.500 TL’den başlayıp 3.000 TL’ye kadar yükselebiliyor.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP YAYINLARI – RADYO BEŞİKTAŞ CANLI

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP – FOTO HABER

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP – BEŞİKTAŞ WEB TV

Gazete Beşiktaş hakkında 50180 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*