Beşiktaş Belediyesi 30 Ağustos’u zafer yürüyüşü ve Ceza konseri ile kutladı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97.yılını zafer yürüyüşü ve konser etkinliğiyle kutladı. Balmumcu’dan binlerce kişiyle başlayan yürüyüş sonrası Barbaros Meydanı’nda Ceza, sevilen şarkılarını 30 Ağustos için seslendirdi.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümü kapsamında tüm ülkede kutlamalar gerçekleştirildi. Beşiktaş’ta da sabah saatlerinde resmi törenle başlayan kutlamalar, saat 19.00’u gösterdiğinde Balmumcu’da ‘Zafer Yürüyüşü’ ile devam etti. Binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları dillerinde marşlarla birlikte Barbaros Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da eşi Derya Akpolat ve çocuklarıyla birlikte katıldı. Yürüyüş sonrası Türk Rapı’nın sevilen ismi Ceza Beşiktaş Belediyesi’nin organizasyonu kapsamında Barbaros Meydanı’nda binlerce vatandaşla bir araya geldi. Ünlü sanatçı sevilen şarkılarını 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yılına özel olarak seslendirdi.

‘’ Ulu Önder Atatürk’ün bizlere bıraktığı mirasa sımsıkı sarılacağız ‘’
Konser öncesi Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da sahneye çıktı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yılına özel bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Akpolat konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ‘’Milli bayramlar en güzel Beşiktaş’ta kutlanır. 30 Ağustos’a giden yol 16 Mayıs 1919’da Beşiktaş’tan başladı. Beşiktaş İskelesi’nden Gazi Mustafa Kemal Atatürk kartal istimbotuna binip Bandırma Vapuru’na geçti ve 30 Ağustos ruhu buradan Beşiktaş’tan başladı. O yüzden Beşiktaş’ta sizlerle bu bayramları kutlamak çok özel ve çok güzel bizler için. Cumhuriyetin yetiştirdiği tüm nesiller gibi bizim de en büyük görevimiz Ulu Önder Atatürk’ün bize bıraktığı mirasa sımsıkı sarılmaktır. Bu vesileyle hepinizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.’’ dedi.

Başkan Akpolat’tan Ceza’ya İzmir Ormanları’nda yüzlerce fidan sürprizi
30 Ağustos’un 97. yılında Beşiktaş’ta sahne alan ünlü sanatçı Ceza’ya Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın anlamlı bir hediyesi oldu. Başkan Akpolat sıradan bir teşekkür plaketi ve çiçek vermek yerine Ceza’ya İzmir ormanlarında çıkan yangın sonucu kaybedilen ormanlarımız için başlatılan kampanya için TEMA adına yapılan yüzlerce ağaç fidanı bağışının sertifikasını takdim ederek her bir fidanın önemine ve bu konuda bilinçlenmenin ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50577 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.