“İstanbul’da ‘sıfır atık’ eylem planına uygun bir sistem kurmak istiyoruz”

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

"İstanbul'da 'sıfır atık' eylem planına uygun bir sistem kurmak istiyoruz"

İsktanbul’da Sıfır Atık projesinin ikinci toplantısı yapıldı. Toplantıda sağlık kurumu temsilcileri ve alışveriş merkezlerinin yöneticileri ile bir araya gelen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Aziz İstanbul’umuzda çevremiz ve insanlarla buluştuğumuz yerlerde evsel atıkların sıfır atık eylem planına uygun olarak kabul edildiği, toplandığı, geri dönüşüme gönderildiği bir sistem kurmak istiyoruz.” dedi


’İstanbul’da Sıfır Atık’ projesinin ikinci toplantısı Beşiktaş’ta bulunan bir otelde düzenlendi. Toplantıya, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Vali Yardımcısı Günay Öztürk, İl Ticaret Müdürü İsmail Menteşe, İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hacı Mehmet Güner ile çok sayıda kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren hastane yöneticileri ve AVM temsilcileri katıldı.


Tanıtım filminin gösterimi ile başlayan toplantıda konuşan Vali Yerlikaya, “2017’nin güzünde, hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde ve öncülüğünde ‘Sıfır Atık Projesi’ başladı. Çevre Şehircilik Bakanlığımız ve 81 ilimizde il müdürlükleri de bunun için bizzat yürütücüleri. Tabi 81 vali illerinde bütün atanmış, seçilmiş o şehirlere hizmet verenler, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, bütün işyerleri hep birlikte çok büyük çevresel hareket başlatmış olduk. Biz İstanbul’da Şubat ayında ilk önce valiliğimizde kendi bulunduğumuz hizmet yerinde sıfır artık projesini kendi bünyemizde hizmete geçirdik.

Aynı zamanda valilik bünyesinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile birlikte komisyon kurduk. Bu projenin il genelinde aynı eş güdümde uygulanması ile ilgili. Biz dedik ki, önce kamu olarak bir şeyi bir eylem planı şehirde gerçekleştireceksek onu önce kendi nefsimize yapmamız lazım. Önce vatandaşlarla buluştuğumuz kamu binalarımızda sıfır atığa geçelim, uygulamayı nefsimizde yaşayalım ve eksiklikleri dönüştürelim daha sonra da AVM’lerde de özel ve kamu hastanelerinde de, sanayide de bu çevre duyarlığı hassasiyetini buralarda da yapalım dediğimiz zaman, dilimizden dökülen cümlelerin gönülde tesiri ve o tesirin eyleme geçmesi karşılık bulsun.” dedi

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50336 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.