Beşiktaş Vizyon Buluşmaları başladı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

İstanbul Beşiktaş Milli Eğitim Müdürlüğü akademik başarıları ile Türkiye’nin üst basamaklarında yer alan başarılı öğrencilerinin kariyer yolculuklarına katkı sağlamak hedefiyle ‘Beşiktaş Vizyon Buluşmaları’nı başlattı. Programın ilk konuğu ise ‘Yapay Zekayı Yönetmek’ konuşmasıyla İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Muharrem Usta oldu.

Beşiktaş İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Beşiktaş Vizyon Buluşmaları’, alanında başarıları ile öne çıkan isimleri öğrencilerle bir araya getirerek öğrencilerin gelecek vizyonlarına ilham vermeyi hedefliyor. Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen ilk etkinliğe Beşiktaş’taki birçok lisenin öğrencisi katıldı. Programın ilk konuğu ise İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Muharrem Usta oldu. Usta, öğrenciler ile deneyimlerini paylaştı.


‘Beşiktaş Vizyon Buluşmaları’ ile ilçenin başarılı öğrencilerine gelecek vizyonu kazandırmayı hedeflediklerini belirten Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, “Beşiktaş, hem İstanbul’dan hem de ülkemizin dört bir yanından gelen öğrencilerin eğitim gördüğü bir yer. İlçemiz özellikle Türkiye’nin siyasi ve sosyal yapısına, ekonomisine, iş dünyasına ve kültürel yapısına yön veren birçok isimi de bünyesinde barındırıyor. Biz de öğrencilerimizin vizyonunu geliştirebilmek amacıyla iş, sanat ve ekonomi dünyasından profesyonelleri, gençlerle bir araya getirmeyi ve çocuklarımızın vizyonunu geliştirmeyi hedefledik” dedi.

Çalışmanın temel amaçlarından birinin de 2023 Eğitim Vizyonu hedefine ulaşmak olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Kakırman, “Çünkü bu programda yer alan önemli şeylerden bir tanesi gençliğin geleceğe daha güvenli, kendi ayakları üzerinde duran, özgür düşünen bireyler yetiştirmek” diye konuştu.

İlk program için Muharrem Usta’nın özellikle seçildiğini belirten Kakırman, “Trabzon’un bir köyünden çıkmış bugün 20 bin kişiye iş olanağı sağlayan, birçok tıbbi başarılara imza atan kompleks bir yapının girişimcisi ve mimarı aynı zamanda” dedi. Bu programın her ay başka bir lisede olacağını ifade eden Kakırman, önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini belirtti.


Programa katıldığı için çok mutlu olduğunu ifade eden İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Muharrem Usta ise şöyle konuştu: “Onlar ülkemize, geleceğimize şekil verecek çocuklar. Bugün burası gerçekten bir şenlik havasındaydı. Beşiktaş bölgesinde çok iyi okullar var. Onlarla ağırlıklı olarak tecrübelerimi ve yapay zekayı konuştuk. Çünkü yapay zeka gelecekte gerçekten dünyayı kasıp kavuracak. Ki şu anda da zaten tam da ortasındayız. Yapay zekanın sadece tıptaki uygulaması değil; tüm alanlardaki uygulamaları artık hayatımızın bir parçası. Gençler bunun ne demek olduğunu daha bugünden ne kadar iyi anlayabilirlerse o kadar iyi olur.”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50525 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.