Ben bir şey yapamam “Bana ne” dedi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Ben bir şey yapamam "Bana ne" dedi

Denize atladığı iddia edilen kadına yaklaşık 15 dakika kimse müdahale etmedi. Kadın sudayken vatandaşlar yakındaki bir yolcu teknesinin mürettebatına yardım etmeleri için seslendi. İddiaya göre, teknedeki bir kişi ‘Ben bir şey yapamam, bana ne’ dedi. Denize atlayan kadına iddiaya göre 15 dakika kimse müdahale etmedi. Vatandaşlar, denize atlayan kadın için Kadıköy-Beşiktaş-İstinye-Sarıyer hattında çalışan yolcu teknesi mürettebatına yardım etmeleri için seslendi. İddiaya göre, teknedeki bir kişi ‘Ben bir şey yapamam, bana ne’ dedi. Daha sonra gelen Sahil Güvenlik ekiplerinin kıyıya çıkardığı kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay saat 09.00 sıralarında yaşandı. Sarıyer İskelesi’nin yan tarafına gelen E.K. (45) iddiaya göre sahilden denize atladı. Birkaç dakika sonra Kadıköy-Beşiktaş-İstinye-Sarıyer hattında çalışan yolcu teknesi iskeleye yanaşırken vatandaşlar teknenin mürettebatına su yüzeyindeki kadını kurtarmaları için seslendi. İddiaya göre, teknedeki görevlilerden bir kişi ‘Benim yapacak bir şeyim yok’ diyerek müdahale etmedi.

HASTANEYE KALDIRILDI

Yaklaşık 15 dakika suda kalan kadın olay yerine gelen Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kıyıya çıkarıldı. Haber verilmesi üzerine gelen sağlık ekipleri bilinci kapalı olan E.K.’ya ilk müdahalede bulundu. Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan kadının hayati tehlikesi bulunduğu ve yoğun bakıma alındığı öğrenildi.

YAZIK GÜNAH İNSANLIK ÖLMÜŞ

Olay anını anlatan Halit Akduman, “Geldiğimde kadın denizdeydi. Kadını Sahil Güvenlik ekipleri gelip çıkardılar, biz de yardım edip ambulansa taşıdık. Yaklaşık 15 dakika suda kaldı. Kimse müdahale etmedi. İskeleye yanaşan yolcu teknesi vardı onların müdahale etmesi gerekiyordu söyledik. Adam ‘Ben bir şey yapamam diyor, bana ne’ diyor. Kadın suyun içindeydi, yazık günah, böyle bir şey yok insanlık ölmüş, bitmiş. Bir can yeleği, bir şey atın bunlar sizin teknenizde var, yolcu teknesi, adam hala ‘Ben bir şey yapamam, bana ne diyor’. Böyle bir şey var mı. Burada bir arkadaş vardı o görmüş kadın telefonunu bankın üstüne bırakıp atlamış, ama hiç kimse müdahale etmemiş” dedi.

“BU BENİM EŞİM” DEDİ

Olay anını yaşayan bir diğer vatandaş ise Yunus Emre, ”Olay yerine gelen polisin söylemesine göre gemidekilerin ekipmanları yokmuş. Nasıl bir yolcu taşıma sistemi, biri denize düşse demek ki öldü gitti. Kadını ambulans alıp götürdü. İnşallah yaşıyordur. Kadın sudayken yakını hemen geldi. Ayağında terlik vardı. Olayın sıcağı sıcağına koşarak geldi, “Bu benim eşim” dedi. Nasıl nereden haberi oldu bilemiyorum” diye konuştu.

ATLAMADAN ÖNCE BİRİLERİNİ ARAMIŞ

Kadının sudayken olayı yaşan Mazhar Çelik ise, “Galiba kadın çocuğunu okula bırakıp buraya gelip oturmuş. Kadın daha sudayken eşi geldi zaten. Birden gördü “Benim eşim” dedi. Sonra peşinden akrabaları da geldi. Kadın atlamadan önce birilerini aramış. Telefonu bankın üstüne bırakmış” dedi. Olay yerine gelen polis araştırmalarına devam ederken, soruşturma başlattı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50392 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.