Beşiktaş’ta lüks cipte uyuşturucu ele geçirildi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş'ta lüks cipte uyuşturucu ele geçirildi

Yapılan 3 ayrı uyuşturucu operasyonunda farklı türlerde 476 kilo uyuşturucu madde 315 bin uyuşturucu hap ele geçirildi. Operasyonlar kapsamında 8 kişi gözaltına alındı. 5 Şubat’taki Beşiktaş’ta düzenlenen operayonda lüks ciple polis arasındaki kovalamaca kameralara yansıdı. Yakalanan cipte yapılan aramalarda 34 kilogram kokain, 51 kilo ağırlığındaki 315 bin uyuşturucu hap ele geçirildi. 

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 1-12 Şubat tarihleri arasında Şişli, Beşiktaş, Bağcılar ve Avcılar’da 3 farklı uyuşturucu operasyonu düzenledi. Yapılan operasyonlarda farklı türlerde 476 kilo uyuşturucu madde 315 bin uyuşturucu hap ele geçirildi. Operasyonlar kapsamında 8 kişi gözaltına alındı.


İlk operasyon 1 Şubat’ta Şişli’de bulunan bir adreste uyuşturucu madde bulunduğunu belirleyen polis ekipleri yaptığı baskında A.Ö. ve M.Ö.’yü gözaltına aldı. Şüphelilerin adresinde yapılan aramalarda 280 kilo eroin ele geçirildi. 


İkinci operasyon ise 5 Şubat’ta Beşiktaş’ta düzenlendi. Narkotik polislerinin takibinde olan bir şüpheli polis ekiplerini fark ederek lüks ciple kaçmaya başladı. Yakalanmamak için trafikte ters yöne giren ve başka araçlara da çarparak kaçmaya çalışan şüpheli S.A. cipi bırakarak kaçmaya başladı. Polis ekipleri şüpheli S.A.’yı yaşanan kovalamacanın ardından kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelinin kullandığı lüks cipte yapılan aramalarda 34 kilogram kokain, 51 kilo ağırlığındaki 315 bin uyuşturucu hap ele geçirildi. 
Şüpheli S.A.’nın yapılan detaylı sorgulamasında cezaevi firarisi olarak arandığı, ‘Hırsızlık’, ‘Kız kaçırmak’, ‘Yağma’ ve ‘Sahtecilik’ suçlarından kaydının bulunduğu öğrenildi. Şüpheli S.A.’nın polis ekiplerinden kaçması ve ters yöne girerek kaza yapması sonrasında yaya olarak kaçması güvenlik kameralarına yansıdı. 
  

Üçüncü operasyon ise 12 Şubat tarihinde Bağcılar ve Avcılar ilçelerinde düzenlendi. Polis ekipleri yüklü miktarda uyuşturucu maddenin piyasaya sokulacağı bilgisi üzerine yaptığı çalışmalarda 5 şüpheliyi belirleyerek takip etmeye başladı. Şüphelilerin Narkotik polislerine yakalanmamak için tahta kalasların arasında özel bölmeler yaparak uyuşturucu maddeleri buraya gizlediği belirlendi. Yapılan aramalarda kalaslar arasındaki özel bölmelerde 162 kilogram skunk ele geçirildi.  Polis ekipleri şüpheli F.T., M.A., H.Ş., F.Ş. ve  M.Z.D.’yi içleri uyuşturucu yüklü kalasları taşıdığı sırada baskın düzenleyerek gözaltına aldı. Şüphelilerin kalasları taşıması ve polis ekiplerinin daha sonra şüphelileri gözaltına alması güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. 


Emniyetteki işlemleri farklı tarihlerde tamamlanan 8 şüphelinin çıkartıldıkları farklı mahkemeler tarafından tutuklandığı öğrenildi. 

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50790 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.