Ünlü yazar iddia etti: Oda tv satılık!..

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Yazar  Nihat Genç uzun yıllar yazdığı ODA Tv’yi adeta topa tuttu. Daha önce “ODA TV’de sapmalar var, Canan Kaftancıoğlu’nu öven insanların bulunduğu bir yerde bulunmam mümkün değildir.” diyerek ODA TV’den ayrıldığını duyuran Nihat Genç bu kez de ODA TV’nin nasıl İmamoğlu’nun eline geçtiğini yazdı. “ODA TV ruhen satılmıştır” diyen Genç, “ODA TV, yeni CHP Cumhuriyet, Sözcü ve Halk TV’yle birlikte yeni bir yola girmişler” diyerek ittifakı açığa çıkardı.

Nihat Genç ayrıldığı ODA TV’deki değişime ilişkin bir yazı daha kaleme alarak ODA TV’nin nasıl İmamoğlu’na satıldığını bir bir anlattı. medyada ve Takvim gazetesinde çıkan haber özeti şöyle.

“SEÇİM STARTIYLA İMAMOĞLU HABERLERİ AKAYA BAŞLADI”
İmamoğlu’nun adaylığından itibaren ODA TV’yi ele geçirdiğini vurgulayan Nihat Genç, “Seçim startıyla birlikte ODA TV’ye ‘tekinsiz’ yüzlerce İmamoğlu haberi akmaya başladı.” dedi. Genç, “İmamoğlu yolda yürüdü, İmamoğlu, pencereden baktı, gibi, İmamoğlu’nun her hareketinin ‘haber’ yapılmaya başlanmasıyla ODATV’de yazıp çizenlerin içine büyük bir ağrı girdi.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu haberlerinin merkezi basın danışmanı Murat Ongun olduğunu vurgulayan Genç, “İmamoğlu haberlerinin elekten ve testten ve eleştiriden ve editöryodan geçirilmeden ODATV’ye saat başı dakika başı girmesine sebep başka ne olmalı, aklım almıyor.” dedi.

“PKK’YA DAYANARAK HABER YAPTILAR

Diyarbakır HDP inası önünde pkkya ‘oğlumu geri verin’ diyerek baş kaldıran anneye ilişkin ODA TV’nin yaptığı haberle ilgili konuşan Genç, “ODA TV, devreye girdi ve PKK’ya yakın bir haber ajansına dayanarak acılı kadının eylemini manipüle eden bir haber yaptı. ODA TV, PKK’ya yakın kaynağa dayanarak, dedi ki, dağa kaçırıldığı söylenen çocuğu ailesi evlendirmek istiyormuş, evlenmemek için kaçtı. Oysa bildiğimiz ODA TV, PKK’ya yakın kaynağa değil bilakis acılı anneye dayanarak haber yapabilmeliydi.” dedi.

“ARTIK ODA TV’NİN RUHU TUTSAK!”
PKK kaynaklarına dayanarak habercilik yaptığını iddia eden ODA TV’nin İmamoğlu ve tayfasının eline düştüğünü ifade eden Genç, ODA TV satıldı mı sorusuna ise “ODA TV ruhen satıldı’. yanıtını verdi.

.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 51123 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.