DÜNYA: Zengin Ruslar mercek altında

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Zengin Ruslar mercek altında
Zengin Ruslar mercek altında

İngiltere, eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızına yapılan suikast girişiminden sonra yeni bir karar alarak, ülkede oturma hakkı olan 700 zengin Rus vatandaşını mercek altına alacak. İngiltere İçişleri Bakanı Amber Rudd, bu kişilerin İngiltere’de yaşamasını sağlayan servetlerini nasıl elde ettiklerini araştıracaklarını bildirdi.

İngiltere’nin Salisbury kentinde meydana gelen suikast olayından sonra, Rusya ile İngiltere arasındaki diplomatik gerginlik artmaya devam ediyor. Yaşanan olaydan dolayı Rusya’yı sorumlu tutan İngiltere hükümeti, 23 Rus diplomatı ülkeden göndermişti.

İngiltere’de uygulanan vize politikasına göre, 2 milyon sterlinlik yatırım yapanlar, Tier 1 adı verilen ‘yatırımcı vizesi’ ile ülkede oturma hakkını elde ediyor. Bakan Rudd’un talimatı ile Tier 1 vizesini son bir kaç senede alan kişiler inceleme altına alınacak.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50914 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.