EĞİTİM: Erken yaşta yurtdışı eğitimi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

erken yaşta yurtdışı eğitimi
erken yaşta yurtdışı eğitimi

Gün geçtikçe eğitim alanında çocukların arasındaki rekabet ortamı da artıyor. Aileler çocuklarının gerekli tüm donanıma sahip olması ve iyi bir eğitim alması için çeşitli eğitim alternatifleri arıyor. Bunların başında da erken yaşta yurtdışında eğitim geliyor. Türkiye’deki ailelerin büyük bir çoğunluğu, çocuklarının yurtdışında eğitim almasını istiyor. Yabancı dili ana dili gibi öğrenmesi için, erken yaşta çocuklarını yurtdışındaki yaz okullarına gönderiyorlar. Bu sayede İngilizce’yi ana dili gibi öğrenen çocuklar, ilerleyen eğitim hayatlarında daha az zorluk çekiyor. Ayrıca yaz okullarında spor imkanı da bulunuyor. Böylece çeşitli spor aktiviteleri yaparken, bir yandan da İngilizce öğreniyorlar.

Çocuklarını tek başına göndermek istemeyen aileler için ise, ailelerinde katılabildiği yaz okullarının olması. Bu programlar sayesinde çocuklarına eşlik ederek, içleri rahat bir şekilde yurt dışında eğitim olanağından faydalanabiliyorlar. Hem çocuklar hem de ebeveynler dil eğitimi ya da kendi meslekleri ile ilgili sertifikalı programlara katılabiliyorken, isteyen ise, sadece yaz tatili yapabiliyor.

Erken yaşta yurtdışında eğitim alan gençler, dünya çapında eğitimin nasıl olduğunu görerek, vizyonlarını genişletiyor ve gelecek eğitim hayatları hakkında daha sağlam planlar yapabiliyorlar.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50776 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.