EĞİTİM: Erken yaşta yurtdışı eğitimi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

erken yaşta yurtdışı eğitimi
erken yaşta yurtdışı eğitimi

Gün geçtikçe eğitim alanında çocukların arasındaki rekabet ortamı da artıyor. Aileler çocuklarının gerekli tüm donanıma sahip olması ve iyi bir eğitim alması için çeşitli eğitim alternatifleri arıyor. Bunların başında da erken yaşta yurtdışında eğitim geliyor. Türkiye’deki ailelerin büyük bir çoğunluğu, çocuklarının yurtdışında eğitim almasını istiyor. Yabancı dili ana dili gibi öğrenmesi için, erken yaşta çocuklarını yurtdışındaki yaz okullarına gönderiyorlar. Bu sayede İngilizce’yi ana dili gibi öğrenen çocuklar, ilerleyen eğitim hayatlarında daha az zorluk çekiyor. Ayrıca yaz okullarında spor imkanı da bulunuyor. Böylece çeşitli spor aktiviteleri yaparken, bir yandan da İngilizce öğreniyorlar.

Çocuklarını tek başına göndermek istemeyen aileler için ise, ailelerinde katılabildiği yaz okullarının olması. Bu programlar sayesinde çocuklarına eşlik ederek, içleri rahat bir şekilde yurt dışında eğitim olanağından faydalanabiliyorlar. Hem çocuklar hem de ebeveynler dil eğitimi ya da kendi meslekleri ile ilgili sertifikalı programlara katılabiliyorken, isteyen ise, sadece yaz tatili yapabiliyor.

Erken yaşta yurtdışında eğitim alan gençler, dünya çapında eğitimin nasıl olduğunu görerek, vizyonlarını genişletiyor ve gelecek eğitim hayatları hakkında daha sağlam planlar yapabiliyorlar.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETE BEŞİKTAŞ OKU

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

Gazete Beşiktaş hakkında 50814 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.