EKONOMİ: Bakan’dan “Çiftlik Bank” açıklaması

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Kar ortaklığı vaadiyle çiftçilerden hayvan satın alan ve binlerce kişinin 500 milyon lira dolandırıldığı öne sürelen Çiftlik Bank olayından sonra Bakan Çüfenkci’den önemli açıklama geldi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Bizim tespit ettiğimiz bunun gibi 11 tane daha girişim var” diye konuştu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, son dönemde Türkiye’nin gündemine oturan Çiftlik Bank hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Tüfenkci, “Bizim tespit ettiğimiz bunun gibi 11 tane daha girişim var” dedi. Bakan Tüfenci, çiftçilerden kar ortaklığı vadiyle hayvanlarını alan ve 500 milyon lira dolandırılan vatandaşlardan gelen şikayet üzerine gerekli incelemeyi yaptıklarını söyledi. “Yatırılan ücretin yüzde 35’i kar vaadi olarak sunuluyor. Bu sistem içerisinde elde edilen kazançlara da bakıldığında bunun sürdürülebilir olması mümkün değildi.” diyen Bakan Tüfenkci, “Çıkan müfettiş raporu sonucunda savcılığa suç duyurusunda da bulunduk. Geldiğimiz sonuç itibariyle bizim tespit ettiğimiz bunun gibi 11 tane daha girişim var, incelemeler devam ediyor. Bu konuda vatandaşların uyanık olması lazım. Bir alım satım olup olmadığını, vatandaş şikayet etmediği sürece bir inceleme yapılması mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50517 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.