DÜNYA: ‘Büyük bir tehdit’

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

ABD

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü Mike Pompeo, Çin’in ABD için en az Rusya kadar büyük bir tehdit oluşturduğunu söyledi. Pompeo, Çin’in casusluk faaliyetleriyle ABD’nin bilgilerini ele geçirerek dünya çapında gizli bir hakimiyete kavuşmaya çalıştığını iddia etti.

“Bu durumu okullarımızda, hastanelerimizde, medikal sistemimizde, Amerika’nın kurumsal şirketlerinde görüyoruz. Dünyadaki diğer bölgeler için de, Avrupa ve Birleşik Krallık için de bu bir gerçek.” dedi.

Rusya’nın da ABD’de 8 Kasım 2016’da yapılan son başkanlık seçimlerine müdahale ettiği görüşünde olan Amerikan istihbarat servislerini destekler nitelikte konuşan Pompeo, Rusya’nın ülkesinde 6 Kasım’da yapılacak kongre ara seçimlerini hedef alacağını düşündüğünü, Batı’daki siyaseti etkilemeye çalışmaya devam edeceğini vurgulayarak, Avrupa’ya bu durumu engellemek için destek vermeye çalıştıklarını belirtti.

Pompeo ayrıca Kuzey Kore’nin birkaç ay içinde ABD’yi nükleer füzelerle vurma kapasitesine sahip olabileceğini, CIA’in Kuzey Kore’den gelebilecek herhangi bir nükleer tehdit karşısında neler yapılabileceğiyle ilgili olarak önündeki seçenekleri incelediğini belirtti.

HABERTÜRK

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETE BEŞİKTAŞ OKU

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

Gazete Beşiktaş hakkında 50827 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.