OTOMOBİL: BMW’den geleceğin otomobili

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

BMW
BMW

BMW’den geleceğin otomobili “iNext” için açıklama geldi. Elektrikli gelecekte daha fazla yer almak için çalışmalar yapan BMW, kısa süre önce bu geleceğin en önemli modellerinden iNext için gerçekten büyük önem arz eden bir açıklamada bulundu. Geçtiğimiz ay daha verimli otomobil pilleri için 240 milyon dolar yatırım yapan şirket, bunun meyvesini uzun vadede alacak gibi görünüyor. Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda 2016 yılında tanıttığı otonom sürüş yeteneğine sahip otomobili iNext için konuşan şirket, satışa çıktığı zaman otomobilin tam 700 km menzil sunacağını açıkladı. Daha önce 480 km’den fazla olacağı söylenen menzil, yeni çalışmalar ile oldukça artmış görünüyor. 2021 yılında tüketiciye ulaştığında Tesla Model 3 ve aynı altyapıyı kullanacak Model Y‘nin karşısında yer alacak otomobil, 500 km menzil sunan rakiplerini oldukça geride bırakacak. Çıkışta 3. seviye otonom kontrol ile gelecek iNext, daha sonra ise 4. seviyeye yükseltilecek. Bu da onu sürücünün yola bakmadan kendisini sürebilmesi anlamına gelecek.

BMW, iNext öncesinde elektrikli geleceğe çoktan girmiş bir isim
Biliyorsunuz Alman üretici uzun süredir elektrikli otomobiller üretiyor. 2025 itibariyle tam 25 adet tamamen elektrikli otomobil planlayan BMW, alanda açık ara öncü olmak istiyor. Şirketin açıkladığı 700 km menzil ise elektrikli bir otomobil için çok ama çok iyi görünüyor. Otomobili günlerce şarj etmeyi unutturacak kadar yüksek bir değere ulaşacağı görülen şirket, üretim konusunda Tesla gibi sorunlar da yaşamıyor. Yani bir kaç yıl içerisinde gerçekten harika otomobiller kapıda bulunuyor.

OTOMOBİL GAZETESİ

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETE BEŞİKTAŞ OKU

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

Gazete Beşiktaş hakkında 50827 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.