BEŞİKTAŞ: Belediyede iki yönetici daha görevden uzaklaştırıldı

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP YOUTUBE CHANNEL

beşiktaş belediyesi
beşiktaş belediyesi

Beşiktaş Belediyesi’nde iki yönetici daha görevden uzaklaştırıldı. Beşiktaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mürvet Günday ile Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı, İçişleri Bakanlığı’nın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde açığa alındı. İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen, Murat Hazinedar’ın da görevden alındığı soruşturma kapsamında Beşiktaş Belediyesi’nden iki yöneticinin daha görevden uzaklaştırıldığı bildirildi. Açığa alınan yöneticilerin Kültür Daire Başkanı Mürvet Gündar ile Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı olduğu kaydedildi.

Sözcü’de yer alan habere göre, Beşiktaş Belediyesi’nde Başkan Murat Hazinedar’ın ardından iki yönetici daha açığa alındı. İçişleri Bakanlığı’nın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde açığa alınan yöneticilerin Kültür Daire Başkanı Mürvet Gündar ile Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı olduğu bildirildi.

CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, İçişleri Bakanlığı tarafından 4 Ocak günü görevinden alınmıştı. Hazinedar ile birlikte Meclis üyeleri Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil de görevden uzaklaştırılmıştı.

İçişleri Bakanlığı, Hazinedar’ın görevden alınma gerekçelerini; belediye hizmetlerinin zorunlu bağışa tabi tutularak iş sahiplerinden zorla para alınması, usulsüz ihale ve ruhsat verilmesi, kamu malının özel şahısların menfaatine kullandırılması ve bunun karşılığında haksız menfaat temin edilmesi olarak açıklamıştı.

T24

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP YAYINLARI – RADYO BEŞİKTAŞ CANLI

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP – FOTO HABER

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP – BEŞİKTAŞ WEB TV

Gazete Beşiktaş hakkında 50243 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*