SİYASET: Başbakan Yıldırım Atatürk’ü saygıyla andı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Başbakan Yıldırım, Atatürk
Başbakan Yıldırım, Atatürk

Başbakan Yıldırım, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 98. yıl dönümü için mesaj yayımladı. Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının, 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelişinin Kurtuluş Savaşı’nın önemli dönüm noktalarından biri olduğu belirten Yıldırım, Ankara’nın bu tarihten itibaren İstiklal Mücadelesi’nin merkezi haline geldiğini vurguladı.

Başbakan Yıldırım, Atatürk ve arkadaşlarını büyük bir coşku ve heyecanla karşılayan Ankaralıların, onlara büyük cesaret, güç ve moral verdiğini, Cumhuriyet’e uzanan yolda verilen mücadeleye her zaman kararlılıkla sahip çıktığını belirterek, şunları kaydetti:

“Milli mücadelemizin karargahı, aziz milletimizin sarsılmaz iradesinin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisine ev sahipliği yapan Ankara, Cumhuriyetimizin başkenti olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda olduğu gibi, gelişmesi ve ilerlemesinde de öncü bir rol üstlenen Ankara, sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ülkemizin başkenti olma onurunu bugün de layıkıyla taşımaktadır. Ankara’ya gelişinin yıl dönümü vesilesiyle Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla anıyor, vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

MİLLİYET

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50525 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.