BEŞİKTAŞ: Mimari projelerde ‘e online’ sistemi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Mimari projelerde 'e online' sistemi
Mimari projelerde 'e online' sistemi

Beşiktaş Belediyesi ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü arasında mimarı projelerin elektronik ortama alınmasına ilişkin usul ve esasları belirleyen protokol imzalandı. Vatandaşlar için bilgi güvenliği ve zaman tasarrufu sağlayacak uygulama Beşiktaş’ta hayata geçirilecek.
Akıllı şehircilik uygulamaları kapsamında birçok ilke imza atan Beşiktaş Belediyesi, mimari projelerin elektronik ortama alınarak Türkiye’nin her yerinden projelere on-line erişimi sağlayacak projeyi hayata geçiriyor. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleşecek olan projenin protokolü Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ve Tapu Kadastro 2. Bölge Müdür Yardımcısı Abdülkadir Türk arasında imzalandı. İmzalanan protokol ile elektronik ortamda mimari projelerin gönderilmesi ve hizmetlerin vatandaşlara daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde sunulacağı hedefleniyor.
Protokol törenini ardından açıklamalarda bulunan Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, “Bu entegrasyon ile üretilen her mimari proje ve evrak, tapu kadastro sistemlerine dijital tarama yapılarak yüklenecek. Her kurumda ayrı ayrı fiziksel arşiv oluşumunun önüne de geçilecek. Mimari projelerin dijitalleştirilmesi, son teknoloji ve yüksek çözünürlüklü tarama cihazları ile yapılıp, akıllı hale getirilerek sistemlere yüklenecek ve en önemlisi de vatandaşlarımızın kurumlar arasında mekik dokumasının önüne geçeceği her türlü bilgiye elektronik ortamdan ulaşmasını sağlayacak bir proje” dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50517 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.