TEKNOLOJİ: Facebook kullanıcılarını kaybediyor

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Görünene göre Amerikalı gençler artık Facebook ile o kadar fazla ilgilenmiyorlar. eMarketer tarafından Pazartesi günü yayınlanan yeni bir rapora göre 12-17 yaş arası gençler tarafından Facebook kullanımı bu yıl düşecek ve bu, Facebook kullanımının herhangi bir yaş grubu için düştüğü tahmin edilen ilk yıl.

Aynı rapor, 25 yaşındaki insanların Facebook’u daha az kullandığını belirtiyor. Bunun yerine Instagram ve Snapchat’e geçiş yapmaktalar.

eMarketer tahmin analisti Oscar Orozco’nun yaptığı açıklamaya göre Facebook’tan ayrılan kişilerin yanı sıra, Facebook’ta kalan gençler de platforma daha az ve nadir giriş yapıyor. Aynı zamanda da 20li yaşlara giren gençlerin bir kısmı, Facebook’u tamamen atlarken Facebook’un sahibi olduğu Instagram ile ilgilenmeye devam ediyorlar.

En azından Instagram’a gösterilen ilginin Facebook için iyi olduğu söylenebilir.

eMarketer’ın söylediğine göre Facebook’un 12 ile 17 yaş aralığındaki kullanıcılarının sayısı 14.5 milyon ve bu da bir önceki yıla göre %3.4 düşüş anlamına geliyor.

Ancak Snapchat için durum oldukça iyi gözükmekte. Ana firma Snap Inc kullanıcı sayısının artışındaki yavaşlama yüzünden analistler, yatırımcılar ve reklamcılar tarafından eleştirilmekteydi. Snapchat’in günlük 173 milyon aktif kullanıcısı, Facebook’un aylık 2 milyar aktif kullanıcısından ve Instagram’ın 700 milyon kullanıcısına göre oldukça az.

Ancak eMarketer Snapchat kullanımı için tahminlerini arttırmış durumda. En fazla büyümenin %19.2 ile 18-24 yaş aralığında olması beklenmekte.

chip.com.tr’nin haberine göre ayrıca, yine ilk kez, eMarketer’ın tahminleri Snapchat’in 12 ile 17 ve 18 ile 24 yaş aralıklarında Facebook ve Instagram’ın önüne geçmesini beklemekte. Ancak bu liderlik o kadar uzun sürmeyebilir. Tahminler, 2018 yılı başlarken Instagram’ın Snapchat’ten daha hızlı büyüyeceğini göstermekte.

HÜRRİYET

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.