BEŞİKTAŞ: Etiler’de milyon dolarlık rant

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Milyon dolarlık rant!
Milyon dolarlık rant!

AKP’li üye için Etiler’de milyon dolarlık rant verildi. AKP’li Meclis Üyesi İsmail Akyıldız, İstanbul Etiler’deki 18 bin metrekarelik arazisi için 2006 yılından beri uğraştığı imar değişikliğine sonunda kavuştu.

Arazi, Akyıldız ve akrabaları tarafından 1984 yılında satın alındı. 1998 tarihli planlarda düşük yoğunluklu konut ve yeşil alanda kalan arazi, 2001 planlarında da 5 kata kadar inşaat izni olan konut, yeşil alan ve yol fonksiyonundaydı. Akyıldız, arazinin imar durumunu değiştirmek için 2006’dan bugüne kadar sayısız girişimde bulundu.

5 KAT SINIRI KALDIRILDI
Son nokta ise Beşiktaş Belediyesi’nin hazırladığı 1/1000 ölçekli plan değişikliğine İstanbul 4 Numaralı Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu’nun 21 Haziran 2017 tarihli “doğal sit açısından sakıncası bulunmuyor” şeklindeki kararıyla konuldu. İBB Meclisi geçen ay plan değişikliğini oy çokluğuyla kabul etti. Arazideki 5 kat yükseklik sınırı kaldırıldı. 13 bin 600 metrekarelik inşaat hakkı da 2 bodrum kat emsal dışı bırakılarak 40 bin metrekareye çıkarıldı. Arazinin fonksiyonu da konut ve yeşil alandan “ticaret” fonksiyonuna alındı. Araziye iş merkezleri, ofis, alışveriş merkezi, konaklama tesisi, rezidans yapılabilecek.

“HAYIRLI OLSUN” TEPKİSİ
Karara tepki gösteren İBB’nin CHP’li Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, “AKP’li meclis üyesine hayırlı olsun. 11 yıldır istediği rantı sonunda elde etti. Arazinin değeri bu imar planı değişikliğiyle milyon dolarlık oldu. AKP’nin içi rahat mı?” dedi.

SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.