GÜNDEM: Mehmetçiğin can dostu

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Mehmetçiğin can dostu
Mehmetçiğin can dostu

Hakkari’de bir mağarada bulunan kediler Mehmetçik’e arkadaş oldu. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Irak sınırındaki İkiyaka Dağlarında terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda bir mağarada bulunan iki kedi, Mehmetçiğe arkadaşlık ediyor.Mehmetçiğe iyice alışan hatta nöbet noktalarını tek tek gezen kediler, askerlerin yanından bir an olsun ayrılmıyor.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Irak sınırındaki dağlarda terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda bir mağarada bulunan iki kedi, Mehmetçiğe arkadaşlık ediyor. Güvenlik güçleri, bölücü terör örgütüne yönelik İkiyaka Dağlarında bulunan 3 bin 400 rakımlı Düztepe üs bölgesinde başarılı operasyonlarını sürdürüyor. Mehmetçik, operasyon yaparken yaklaşık 5 ay önce sarp kayalarla çevrili bölgedeki bir mağarada iki kedi buldu.

Mehmetçiğin üs bölgesine getirdiği ve güvenlik korucuları ile baktığı kediler üç ay sonra üç yavru dünyaya getirdi. Üs bölgesinde sevimli tavırlarıyla dikkati çeken kediler arkadaşlık ettiği Mehmetçiğin adeta “can dostu” oldu.

KAYALIKLARA BARINAK YAPTILAR

Kedilerin olumsuz hava koşullarından etkilenmemeleri için üs bölgesindeki kayalıklarda küçük bir barınak yapan güvenlik güçleri, 5 aydır yemeklerini onlarla paylaşıyor. Mehmetçiğe iyice alışan hatta nöbet noktalarını tek tek gezen kediler askerlerin yanından bir an olsun ayrılmıyor. Üs bölgesinde görevli askerler, 25 Mart’ta başlatılan ve 3. Piyade Tümen Komutanlığına bağlı Dağ ve Komando Tugay Komutanlığınca yürütülen “Şehit Tank Yarbay İhsan Ejdar Operasyonu”nda bölgedeki bir çok mağaranın teröristlerden temizlendiğini anlattı. Daha sonra gerçekleştirilen arama tarama faaliyetlerinde bir mağarada iki kediyi fark ettiklerini aktaran Mehmetçik, yanlarına aldıkları kedilerle yakından ilgilendiklerini ifade etti.

Operasyonun kararlılıkla sürdürüldüğünü ve bölgeyi tamamen güvenli bir hale getirene kadar terörle mücadelenin devam edeceğini vurgulayan Mehmetçik, kedilerin de kendilerine moral kaynağı olduğunu kaydetti.


MİLLİYET

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50791 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.