SİYASET: Akraba kriteri

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan

AKP teşkilatlarında akraba kriteri getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın haftalardır dilinden düşürmediği teşkilatlardaki yenilenme, kongre sürecinde hız kazanacak. Devletle iş ilişkisi bulunan ve siyaseti kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmaya çalışan kişilerin adaylığına izin verilmeyecek. Bundan böyle; milletvekili, belediye başkanı, il ve ilçe başkanının birinci derece yakınlarının AKP teşkilatlarında görev alamayacağı söyleniyor. Bu gelişme, parti yönetiminde bakanlık seviyesinde bulunan bazı isimlerin yakınlarına verilen görevleri akıllara getirdi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP teşkilatlarında ‘metal yorgunluğu’ var diyerek değişimin şart olduğunu sık sık gündeme getiriyor.
Partide 12 Kasım’a kadar tamamlanması planlanan kongre sürecinin de birinci gündem maddesi teşkilatlarda yapılacak değişimler…

İŞ ÇIKARI OLANLARA, AKRABALARA TEŞKİLATTA YER YOK!

Bugün hükümete yakın gazetelerde de yer alan bazı haberlere göre; değişimle birlikte, devlet kurumlarıyla iş ilişkisi bulunan, belediyelerden iş alma eğilimi olan iş alanlarında çalışan ve siyaset mecrasını kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmaya çalışan kişilerin aday olmasına müsaade edilmeyecek.
Belediye meclisi ve il genel meclisi üyesi olanlar da teşkilatlarda yönetim kurulu üyeliği sıfatını kullanamayacak.
Bir kişiye iki görev vermemeye özen gösterilecek. Milletvekili, belediye başkanı, il ve ilçe başkanının birinci derece yakınları da parti yönetimlerinde görev alamayacak.
Akraba ilişkisi olmayanların yönetimlerde olmasına özen gösterilecek.

SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50914 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.