KÜLTÜR: Çocuklar hayal etti sergiye dönüştü

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Çocuklar hayal etti sergiye dönüştü
Çocuklar hayal etti sergiye dönüştü

Pera Müzesi’nde yaz atölyelerine katılan çocuk ve gençlerin yaptığı çalışmalar sergi oluyor. Pera Müzesi, ‘Çiftdüşün: Çiftgörü ve José Sancho’ sergilerinden ilhamla hazırlanan yaz atölyelerine katılan çocuk ve gençlerin yaratıcı dünyasını ‘Yaz Yaz Yaz’ adlı sergiyle bir araya getiriyor.

Pera Müzesi 4-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında çocuk ve gençlere yönelik düzenlenen farklı ve eğlenceli atölyelerinde üretilen eserleri ‘Yaz Yaz Yaz’ adlı sergisiyle ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. ‘Çiftdüşün: Çiftgörü ve José Sancho’ sergilerinden esinle hazırlanan atölyelerde ortaya çıkan üretimler, özellikle doğa ve kitap temalarına odaklanıyor. Pera Eğitim’in ‘Yaz Yaz Yaz’ adlı sergisi, 4-6 yaş grubuna yönelik hazırlanan atölyelerde üretilen, ‘sihirli plastik’ ve kağıt tabaklarla gerçekleştirilen üç boyutlu hayvan ve akvaryum tasarımlarını, pastel boya, mürekkep ve parmak boya kullanarak renklendirilen desen çalışmalarını içeriyor.

BALIK FORMLARINDAN RÜZGAR ÇANLARINA
7-12 yaş grubuna özel düzenlenen atölyelerin üretimleri ise, tele şekil verilerek oluşturulan balık formlarından, gazoz kapaklarıyla tasarlanan rüzgar çanlarından, farklı malzemelerden oluşturulan saat, kartvizit, çizgi roman ve kitap kapağı tasarımlarından oluşuyor. Yaz atölyeleri kapsamında sanatçı Hera Büyüktaşçıyan’ın 13-17 yaş grubuna özel gerçekleştirdiği atölyelerde hazırlanan, harflerin kağıtlara basılması ile oluşturulan büyük metin de serginin öne çıkan işleri arasında yer alıyor. Pera Eğitim Atölyesi’nde düzenlenen sergi 17 Eylül’e kadar ücretsiz ziyaret edilebilir.

SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.