SPOR: Toplantı yapıldı!

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yönetim kurulu üyeleri ve kongre üyelerinin katılımı ile BJK Akatlar’da gerçekleştirildi. Toplantı Başkanlık Divanı seçimi, toplantı açılışının yapılmasından sonra yapıldı. Şener Yurdakul, Toplantı Divanı Başkanı seçildi. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Yönetim Kurulu’nun idari ve mali faaliyetlerini Ahmet Ürkmezgil ve Berk Hacıgüzeller, Kongre Üyelerine anlattı.

BJK resmi web sitesinden edinilen bilgilere göre, Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı’nda bir konuşma yapan Başkan Fikret Orman, şunları söyledi:

“Geçen sene Vodafone Arena’yı açtık. Çok güzel bir kompleks oldu. Burada 1 yıl içerisinde büyük başarılara imza attık. Şampiyonluk aldık. İnşallah yine Osmanlıspor maçıyla şampiyonluğu almayı Allah bize nasip etsin. Yüzde 72 galibiyet oranıyla oynuyoruz.

6309 seyirci ortalamasıyla lig oynanıyor. Biz 32 bin kişiyle oynuyoruz. Yaklaşık olarak 5,5 katı büyüklükle oynuyoruz. Avrupa maçlarının seyirci ortalaması 7202 kişi, biz ise 37 bin ortalamayla oynadık.

Beşiktaş’ın arşivi oluşturulmasına büyük zaman harcandı. 114 yıllık bütün belgelerimizi dijital olarak arşivledik. Ne istiyorsanız oradan bulabilirsiniz. Büyük para harcadık buna ama tarihine sahip çıkmayan bir kulübün hiçbir geleceği olmaz.

Vodafone Arena’da 4 restoran var. 1 tane daha açacağız. İzinlerini aldık. Bayramdan sonra açacağız. Haftanın 7 günü tüm taraftarlarımıza hizmet verecektir. Ofislerimizi stada taşıdık. 5 ayrı yerdeydik. Plazalardaki ofisi taşıdık. Başkanlık makamını taşıdık. Kulüp binamızdan da taşındık. Bir tek medya grubu kaldı onu da taşıyacağız. Çıktığımız her yeri kiraya verdik.

İki rakibimizden de yüzde 20 yüzde 30 fazla gelir elde ediyoruz. Stadyum geliri olarak değil, pazarlamada da yaklaşık olarak 150 milyon dolarlık anlaşmalar imzaladık. Bu anlaşmalarda hiçbir kişinin kapısının çalmadan kazan-kazan anlaşması imzaladık. Çok sayıda reklam filmi çekiliyor. Bu da Beşiktaş’ın kamuoyunda yükselişini gösteriyor.

Yeni projelere ihtiyacımız var. Uzakdoğu’ya açılıyoruz. Dünyanın her tarafında bir Beşiktaş taraftarı olması lazım. Gelirlerimizin en üst noktasına ulaştık. Global sponsorlarımızın olması lazım. 16 milyon dolar forma gelirimiz var. Onlarla mücadele edebilmemiz için bizim de global sponsorumuzun olması lazım. Bizim kulübümüzü Türkiye’de Almanya’da değil, Çin’de Malezya’da göreceksiniz.

Beşiktaş dünyanın her tarafında izlenen bir kulüptür. Kimse Beşiktaş’ı çantada keklik olarak göremez. Daha büyük anlaşmalar imzalayacağız.

Artık herkesin gurur duyacağı bir uçağımız var. Hamdolsun çok uğraştık. Napoli’ye giderken, takımla beraber uçtuk. Biz zaten THY ile uçuyorduk ama kendi uçağımızla uçmak istediğimiz bir şeydi. Başardığımız için çok mutluyuz.

Napoli’ye gidiyorsun Beşiktaş’ın otobüsü var. Lyon’a gidiyorsun Beşiktaş’ın otobüsü var. Bunları dünyada hiçbir kulüp yapamaz. Biz her yere kendi otobüsümüzle gidiyoruz. Biz ‘Feda’ ile başladık. Stadı yıkınca ‘Gururlan’ ile devam ettik. Şimdi de ‘Efendi Beşiktaş’ ile devam ediyoruz.

Efendiyiz ama bu demek değildir ki hakkımızı korumayacağız. Vakur duruyoruz ama Beşiktaş’ı herkese gösteriyoruz. Kim bize nasıl davranıyorsa o şekilde davranıyoruz. Beşiktaş’ı ufak görenlere, Beşiktaş’ın kim olduğunu gösteriyoruz.

Sessiz tezahüratı dünyada ilk kez biz yaptık. Dünya çapında ses getiren bir organizasyon oldu. Dünyanın 120 ülkesinde haber yapıldı bu. 9 milyon kişiyle iletişim kuruldu. Toplam 84 mağazamız var Türkiye çapında. İlk geldiğimizde 79 bin forma satıyorduk. Geçen sene 300 bin forma sattık. Bu sezon 400 bin formaya geldik. İnşallah 3. yıldızlı formalarımızla 500 bin hedefliyoruz. 15.6 milyon TL’den 90 milyon TL’ye geldik. Türkiye’nin en büyük Kartal Yuvası mağazasını yaptık.”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50791 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.