BEŞİKTAŞ: CHP’den 19 Mayıs tepkisi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

CHP'den 19 Mayıs tepkisi
CHP'den 19 Mayıs tepkisi

CHP Beşiktaş İlçe teşkilatı üyeleri 19 Mayıs kutlamalarının iptal edilmesine protesto etti. Beşiktaş’ta toplanan CHP’liler, Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlemek istediği 19 Mayıs kutlamaları etkinliklerinin İstanbul Valiliği tarafından iptal edilmesine tepki gösterdi.
Beşiktaş’ta toplanan Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş İlçe teşkilatı üyeleri, Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlemek istediği 19 Mayıs kutlamaları etkinliklerinin İstanbul Valiliği tarafından iptal edilmesiyle ilgili basın açıklaması yaptı. Kartal Heykeli Meydanı’nda toplanan 50 kişilik bir grup, bir basın açıklamasıyla iptal kararına itiraz etti. Grup, daha sonra CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı’na doğru yürüyüşe geçti. ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ şeklinde slogan atan grup adına Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş İlçe Başkanı Sebahattin Öztürk, ilçe binası önünde basın açıklaması yaptı. Öztürk açıklamasında, “19 Mayıs haftasında İstanbul Valiliği’nin aldığı bir karar var. Hiç bir ülke kurucu lideriyle ilgili olarak bu kadar tartışmaya sebebiyet vermemişti. Biz 19 Mayıs haftasında gençlerimizle beraber, Cumhuriyet kadınlarıyla beraber bütün toplum olarak bu bayramımızı kutlamak istiyoruz. Biz ülkemize sahip çıkacağız. Bu ülkenin değerlerine her zaman sahip çıkacağız. Ülkenin her vatandaşına saygı duyacağız. Aynı saygıyı devleti yönetenlerden de bekliyoruz. Valiliğin aldığı bu kararı protesto ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50525 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.