MÜZİK: İlk solo albümünü tanıttı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Emre Kula, ilk solo albümü olan ‘Theory of Change’in tanıtımını Zorlu PSM’de yaptı. Gitarist, besteci, söz yazarı, yorumcu ve prodüktör Emre Kula, müziğini rock müzik olarak tanımlıyor. Emre Kula, Mayıs 2017’de yayınlanacak olan ilk solo albümü ‘Theory of Change’ın çıkış parçası ‘Find the Will’ ile müzikal kariyerinde de yeni bir dönemi başlattı. Albümün ilk tanıtım konseri 16 Mayıs’ta Zorlu PSM Studio’da gerçekleşti.

Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Jazz Gitar bölümünü tamamlayan Emre Kula, profesyonel müzik kariyerine 2000’lerin başında kendi kurduğu gruplar ile başladı. Bugüne kadar çok sayıda önemli yerli ve yabancı festivalde sahne alan müzisyen, 2016 sonunda KES ile Almanya ve İsviçre turnesini tamamladıktan sonra bu yeni solo çalışması ile 2017 yılında Türkiye ve dünyadaki rockseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bu albüm, Emre Kula’nın rock müzik ile ilgili kişisel yolculuğunun bir özeti niteliğini taşıyor. Kula’nın 20’li ve 30’lu yaşları ile ilgili hikayelerini anlatıyor. Son 10 yıllık dönemde ürettiği, sahnelerde zaman zaman çaldığı, izleyicilerden beğeni kazanan şarkıları; ‘artık kaydetme zamanı geldi’ diyerek çalışmaya başlayan Emre Kula, kayıt ve üretim sürecini 3 yıla yakın sürede bitirdi. Bu sürenin bu kadar uzun olma sebebi, sanatçının doğru bildiği sesleri, tam karşılığını bularak kaydetme isteğinden kaynaklanıyor. Mart ayından itibaren tek tek yayınlanacak şarkılar, yapıldığı senelere göre kronolojik olarak sıralanacak, Mayıs ayında bütün albümün yayınlanması bittiğinde, bu yolculuk yeni albüme kadar tamamlanmış olacak.

Emre Kula ilk solo albümünün tanıtımını geçen akşam Zorlu PSM Studio’da Lokalize kapsamında yaptı. Konserde Emre Kula’yı eşi Sertab Erener, Can Bonomo, Fatma Turgut, Nil Karaibrahimgil gibi sanatçılar yalnız bırakmadı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50791 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.