GÜNDEM: “Trump Erdoğan’ı övdü”

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

"Trump Erdoğan'ı övdü"
"Trump Erdoğan'ı övdü"

Dünya basını Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Amerika Başkanı Trump’ı konuşuyor. Beyaz Saray’daki kritik randevuyu sayfalarına taşıyan Amerikan gazeteleri “Yüksek tansiyon bir kenara, Trump terörle mücadelede Erdoğan’ı müttefik olarak övdü” başlıkları attı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray’daki basın toplantısını, CNN, BBC ve Al Jazeera gibi dünyanın en büyük haber kanalları canlı yayınladı.
Yüz yüze gerçekleşen ilk görüşme dünya basınında ses getirdi, New York Times’tan The Guardian’a birçok gazete liderlerin açıklamalarını sayfalarına taşıdı.

Amerikan New York Times gazetesi, “Yüksek tansiyon bir kenara, Trump terörle mücadelede Erdoğan’ı müttefik olarak övdü” başlığını kullandı.

Washington Post gazetesi, ABD’nin YPG’ye silah vermesine rağmen iplerin kopmadığını ve Trump’ın Türkiye liderini göklere çıkardığını duyurdu.

Los Angeles Times gazetesi, Trump ve Erdoğan’ın keskin anlaşmazlıklara rağmen yeni dönemi birlikte övdüklerini okurlarına aktardı.

America’nın Sesi internet sitesi Trump’ın “Türkiye ile ilişkilerimiz bozulamaz” sözlerini öne çıkardı . Haberde “Trump, Türkiye ile Amerika arasındaki ilişkilerden övgüyle bahsetti, ‘Kore’de birlikte savaştık. Şimdi de teröre karşı birlikte savaşıyoruz’ dediği aktarıldı.

CNN International, ‘Trump’tan Erdoğan’a sıcak karşılama’ başlığını kullandı. CNN’in haberinde “Önceden Türkiye ABD arasındaki gergin ilişkiye karşı Trump’tan Erdoğan’a sıcak bir hoş geldin” ifadesi kullanıldı.

ABC News, “İpler kopmadı. İki liderden yeniden işbirliği kararı” dedi.

İngiliz yayın kuruluşu BBC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye, YPG-ABD ittifakını asla kabul etmeyecektir” sözlerini öne çıkardı.

Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle, görüşmeyle ilgili Donald Trump’ın ‘Türkiye ile ikili ilişkilerin muazzam olduğunu ve gelecekte daha da gelişeceğini’ söylediğini belirtti.

Yunan Kathimerini gazetesi, Ankara ve Washington’ın Ortadoğu’yu istikrarsızlaştırmak isteyen terör örgütleriyle mücadele taahhüdünde bulunduğunu yazdı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50791 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.