DÜNYA: Ruslar Türkleri seviyor

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Ruslar Türkleri seviyor
Ruslar Türkleri seviyor

VTSIOM tarafından düzenlenen anket sonuçlarına göre, 2016 yılında iki ülkenin düşman olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 23 iken, bu sene bu değer yüzde 4’e geriledi. İlişkilerin gergin olduğunu düşünenlerin oranı ise yüzde 47’den yüzde 24’e düştü.
Rusya’daki Türkiye anketinde bu sonuç çıktı: Türkiye’ye karşı sevgisi arttı. Rusya Kamuoyu Araştırma Merkezi (VTSIOM), Rus vatandaşlarının Türkiye’ye karşı düşmanca ilişkilerinin kaybolduğunu bildirdi. VTSIOM tarafından düzenlenen anket sonuçlarına göre, 2016 yılında iki ülkenin düşman olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 23 iken, bu sene bu değer yüzde 4’e geriledi. İlişkilerin gergin olduğunu düşünenlerin oranı ise yüzde 47’den yüzde 24’e düştü. Rus vatandaşlarının Türkiye’ye karşı olumlu düşünceleri olumsuzlara göre hala daha az olduğunu gösteren ankete katılanların yüzde 8’i iki ülke ilişkilerini iyi komşu ilişkileri olarak adlandırırken, yüzde 6’sı dost olduklarını ve yüzde 5’i gayet sıcak ilişkilere sahip olunduğunu dile getirdi.
Aynı zamanda vatandaşların yüzde 49’u iki ülke arasındaki mevcut zorluklara rağmen Türkiye ile işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğini belirtti. Ankara’nın izole edilmesini destekleyenlerin oranı da düşüşe geçti.
Uzmanlar, Rusya ve Türkiye’nin arasındaki buzların erimesine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmelerinin etkisi olduğunun altını çizdiler.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50791 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.