GÜNDEM: Asker Tendürek’te

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Asker Tendürek'te
Asker Tendürek'te

Tendürek Dağı’ndaki büyük operasyon ile PKK bozguna uğratıldı. Teröristlerin ‘devlet buraya giremez’ dedikleri bölge ateş altında. 9 terörist etkisiz hale getirildi, çok sayıda sığınak da içindeki lojistik malzemelerle birlikte imha edildi. Tendürek Dağı’nda örgütün “Devlet buralara giremez” dediği bölge ateş altına alınarak teröristlerden temizlendi. Edinilen bilgiye göre, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi ile İran’ın Dambat bölgesi üçgeninde yer alan Tendürek Dağı’ndaki büyük operasyon ile PKK bozguna uğratıldı. Örgüt, yüksek rakımlı coğrafi konumu ve İran sınırında yer alması nedeniyle uzun yıllar bölgeyi geçiş güzergahı olarak kullandı ve “Devlet buralara giremez” diyerek kara propaganda yürüttü. İran’da eğitim alan teröristleri Tendürek Dağı’ndan sivil kıyafetlerle Ağrı, Van ve ilçelerine gönderen PKK, teröristleri sanki o ilçede yaşayan kişiler gibi gösterdi. İran’dan sızan bazı teröristler de Tendürek Dağı’na geldikten sonra Doğubayazıt ve Çatak kırsalından Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki Kato Dağlarına geçiş yapıyordu. Yine Halkların Birleşik Devrim Hareketi adıyla Karadeniz’e sızacak terörist gruplar da buradan geçiş yapıyordu.
Terör örgütünün yuvalandığı Tendürek Dağı’nın ardından Ağrı Dağı’nda da operasyona başlandı. ‘Türkiye’nin çatısı’ olarak nitelendirilen, deniz seviyesinden 5 bin 137 metre yükseklikteki Ağrı Dağı’nın kuzey tarafına, Iğdır’da konuşlanan özel eğitimli Jandarma komandolar, Polis Özel Harekat timleri ve güvenlik korucularından oluşan yaklaşık bin güvenlik görevlisinin katıldığı büyük bir operasyon düzenlendi. Türkiye, İran ve Ermenistan sınırının kesiştiği Ağrı Dağı’ndaki Korhan Yaylası, Kadıtepe (Meşelik) bölgeleri, görevli unsurlarca arandı.
Bölgede düzenlenen operasyonda 9 terörist etkisiz hale getirildi. Taarruz helikopterlerinin de destek verdiği Tendürek Dağı operasyonunda çok sayıda sığınak da içindeki lojistik malzemelerle birlikte kullanılamaz hale getirildi.
Tendürek’te yuvalanan teröristlerin imha olduğu bildirilirken, güvenlik güçleri bu bölgeye kalıcı üs bölgeleri kurmak için hazırlık yapmaya başladı. Teröristlerden temizlenen bu bölgede alan hakimiyeti tamamen güvenlik güçlerinin elinde bulunuyor.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50791 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.