GÜNDEM: İstanbul’da uyuşturucu operasyonu

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

İstanbul’da polis uyuşturucu operasyonu düzenledi. İstanbul Polisi, 3 farklı operasyonda 13 milyon lira değerinde uyuşturucu ele geçirdi. Baskın yapılan adreslerden birinde, bir tablo ile kapatılan zula bulundu. “Mutluluk resimleri” yapan ABD’li ressama imitasyon tablonun ardındaki zulada son yılların en yüksek miktardaki kokaini ele geçirildi.

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu
İstanbul’da uyuşturucu operasyonu

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, zehir tacirlerine yönelik 20 Mart ile 23 Mart arasında 3 farklı operasyon düzenledi. Küçükçekmece’de düzenlenen ilk baskında, “GDO’lu esrar” olarak bilinen “Skank” ele geçirildi. Esrardan 10 kat daha tesirli ve vücuda önemli ölçüde zarar veren 7 kilo skankla ilgili 3 şüpheli yakalandı.

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu
İstanbul’da uyuşturucu operasyonu

EN TEHLİKELİ UYUŞTURUCU

Polisin düzenlediği diğer bir operasyon ise, Fatih’te düzenlendi. İran uyruklu A.Z.’nin kaldırıldığı adrese baskın yapan polis, 2 kilo Meramfetamin ele geçirdi. Dünyanın en tehlikeli uyuşturucusu olarak bilinen metamfetaminle ilgili gözaltına alınan A.Z., sorgulanmak üzere Emniyet’e götürüldü.

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu
İstanbul’da uyuşturucu operasyonu

DEDEKTÖR KÖPEK

Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün son çalışması ise, Bakırköy’de gerçekleştirildi. Polis. uyuşturucu kuryelerine “toptan” satış yapan 2 zehir taciri belirledi. Teknik ve fiziki çalışmaların tamamlanmasının ardımdan adrese baskın yapıldı. Zehir deposu olarak kullanılan eve giren ekipler, uyuşturucu bulma eğitimli dedektör köpekler “Fırtına” ve “Maya” ile arama yaptı.

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu
İstanbul’da uyuşturucu operasyonu

ZEHİR ZULASI

Evdeki aramada, koridordaki sütündaki, mutluluk resimleri yapmakla ünlü ABD’li ressam Dianna Dengel’e ait 3 parça halindeki taklit bir tablo polisin dikkatini çekti. Tabyoyu kaldıran polis ekipleri, gizli bir bölme bülme buldu. Zula olarak kullanılan bölmede, eroin ve kokain çıktı. Evin diğer odaları ve tablo ardındaki zulada 19 kilo eroin ve 27 kilo kokain ele geçirildi. Operasyonla L.Y.(45) ve T.D.(24) gözaltına alınırken, ele geçirilen kokainin son yıllarda İstanbul’da ele geçirilen en yüksek miktar olduğu ortaya çıktı.

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu
İstanbul’da uyuşturucu operasyonu

13 MİLYON LİRA

Polisin 3 operasyonda ele geçirdiği uyuşturucunun payasa değerinin 13 milyon lira olduğu belirtildi. Gözaltına alınan şüphelilerin Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde işlemlerinin devam ettiği de öğrenildi.

Kaynak: SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.