DÜNYA: Belçika alarmda!

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Belçika alarmda!
Belçika alarmda!

Dün İngiltere’de yaşanan saldırıdan sonra, Belçika’da da benzer bir saldırı teşebbüsünde bulunuldu. Belçika’nın Anvers kentinde aracını kalabalığın üzerine sürmeye çalışan bir kişi yakalandı. Reuters, kente güvenlik önlemi sebebiyle polis ve askerlerin sevk edildiğini duyurdu. İngiltere’nin başkenti Londra’da dün benzer bir terör eylemi yaşanmış dört kişi yaşamını yitirmişti.

Kentin kalabalık caddelerinden birinde gerçekleşen olayda, aracını süratle kalabalığın arasına sürmeye çalışan kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Belçika alarmda!
Belçika alarmda!

Belçika’nın De Standaard gazetesi, sürücünün Anvers’te yaşayan, Kuzey Afrika kökenli bir kişi olduğunu duyurdu. Reuters’ın haberinde ise şahsın Fransız vatandaşı olduğu ifade edildi. Araçta arama yapan polisin “bıçak ve diğer silahlar” bulduğu açıklandı.
Polis sözcüsü basın toplantısında saldırı girişiminin saat 11.00’de (TSİ 13.00) gerçekleştiğini, alışveriş mağazalarının yoğun olduğu, trafiğe kapalı De Meir caddesinde yayaların koşarak kaçmak zorunda kaldığını açıkladı.
Olayın ardından açıklama yapan Belçika Başbakanı Charles Michel güvenlik birimlerini tebrik etti ve “tetikte olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50904 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.