BEŞİKTAŞ: Ünlü işadamının lüks aracı çalındı

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Ünlü işadamının lüks aracı çalındı
Ünlü işadamının lüks aracı çalındı

Beşiktaş’ta içerisindeki çantayla birlikte iki kişi tarafından kaçırılan otomobil, polisin peşine düşmesiyle Başakşehir’de terk edildi. Hırsızların aracı bırakırken çek, senet ve para bulunan çantayı aldığı belirlendi.
İstanbul’da Beşiktaş Barbaros Caddesi’ndeki bir otelde saat 00.30 sıralarında lüks bir araç çalındı. Ünlü iş adamı Tarık Kayar’ı almak için otele gelen özel şoförü, bagajında bir çanta içerisinde çek, senet ve bir miktar para bulunan aracı çalışır vaziyette bırakıp indi.

Bir süre otel çalışanlarıyla konuşmaya başlayan şoförün bir anlık dalgınlığından faydalanan iki kişi, çalışır vaziyetteki otomobile binerek otelin önünden hızla uzaklaştı. Otomobilin çalındığını fark eden özel şoför, durumu polis ekiplerine bildirdi. Otomobilde araç takip sisteminin olduğu bilgisini alan polis, sistem üzerinden takibe başladı.
Adım adım otomobilin hareketlerini izleyen polis ekipleri, aracın Başakşehir’e doğru seyir halinde ilerlediğini belirledi. Bunun üzerine bölgede yoğunlaşan ekipler, çalıntı otomobilin izine TEM otoyolu Başakşehir mevkiinde rastladı.
Ekipler ile şüpheliler arasında kovalamaca yaşandı. Kovalamacanın ardından şüpheliler izini kaybettirmeyi başardı. Polisleri atlatan şüpheliler, otomobili Başakşehir 1. Etap Haluk Siphalioğlu Sokak üzerinde bırakarak kayıplara karıştı.
Kapıları kilitli olarak terk edilen otomobilin incelenmesi için bir süre otomobilin yedek anahtarının getirilmesi beklendi. Yedek anahtarın gelmesiyle yapılan incelemelerde, bagajdaki içerisinde çek, senet ve bir miktar paranın bulunduğu çantanın çalındığını belirlendi.
Terk edilen otomobil daha sonra çekiciyle Başakşehir’de bulunan özel bir otoparka götürüldü. Otelde bulunan güvenlik kameralarını inceleyen polis, özel şoförü de sorguluyor. Kaynak: Milliyet

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50525 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.