AKTÜEL: YGS’ye gireceklere güzel haber

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

YGS'ye gireceklere güzel haber

YGS günü günü İETT otobüsleri, metrobüs, halk otobüsleri, Otobüs AŞ, metro, füniküler, tramvay, teleferik, Şehir Hatları vapurları ile özel deniz motorlarına ücret ödemeyecek

-İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 12 Mart Pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesinde öğrenci ve ailelerine destek vermek amacıyla çeşitli çalışmalar yürütüyor. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğünün çalışmaları kapsamda kent genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda “Sınav Kaygısı”, “Sınav Kaygısında Ailenin Rolü”, “Verimli Ders Çalışma” ve “Verimli Ders Çalışmada Ailelere Öneriler” başlıklı özel seminerler veriliyor.

Alanında uzman psikologlar tarafından düzenlenen seminerlerden 18’incisi Kartal Yüksel İlhan Alanyalı Fen Lisesinde gerçekleştirildi.

Uzman Klinik Psikolog Derya Yalçınkaya tarafından verilen seminerde, 300 civarında öğrenci sınav kaygısı ve nedenleri, sınav kaygısıyla başa çıkma yöntemleri konusunda bilgilendirildi.

Büyükşehir Belediyesi, yüksek öğrenime geçiş ve yerleştirme sınavlarına girecek öğrencilere ve ailelerine destek olmak amacıyla ocak ayından bu yana 8 bin 823 öğrenciye seminer ve bireysel danışmanlık hizmeti verdi. Sınav kaygısını önlemede ailenin rolü konusunda 196 aileye ulaşılarak öğrencilere sağlıklı bir sınav hazırlık desteği sağlanması için danışmanlık hizmeti sunuldu.

YGS’ye girecek öğrenciler ile görevliler sınav günü, İstanbul’da hizmet veren İETT otobüsleri, metrobüs, halk otobüsleri, Otobüs AŞ, metro, füniküler, tramvay, teleferik, Şehir Hatları vapurları ile özel deniz motorlarına ücret ödemeyecek. Kaynak: Vatan

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.