GÜNDEM: Çatışmalar yaşanıyor

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Büyük Musul Harekâtı’nın üçüncü ayağı tüm hızıyla devam ederken, AFP ajansı Irak güçlerinin Musul Havalimanı’na girdiğini duyurdu.

Ninova’nın Kurtarılma Operasyonu Komutanı Tümgeneral Necm Cuburi, güvenlik güçlerinin iki koldan Musul Havalimanı ve Gazlaniye Askeri Üssü’ne operasyon başlattığını belirtti.
Operasyonu takip eden Rudaw muhabiri, havalimanının büyük bölümünde kontrolün Iraklı güçlere geçtiğini bildirdi. Gazlaniye üssüne giren Iraklı güçlerle IŞİD’liler arasında ise şiddetli çatışmalar yaşandığı aktarıldı.
Musul Havalimanı’nın önemli bir konuma sahip olduğunu belirten Tümgeneral Cuburi, “Güçlerimiz havalimanını aldıktan sonra oraya konuşlanacak. Bundan sonra Musul’un batısında yönelik yapılacak operasyonlar ordan devam edebilir” dedi.
Ninova’nın Kurtarılma Operasyonu Komutanı, “IŞİD mensuplarının büyük bir bölümü kaçtı, bir bölümü de kent içindeki mahallelere çekildi. Sadece bazı birlikler havalimanının etrafında bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETE BEŞİKTAŞ OKU

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

Gazete Beşiktaş hakkında 50814 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.