SİYASET: Meclis Araştırması açılması istendi

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Meclis Araştırması açılması istendi
Meclis Araştırması açılması istendi

Bireysel silahlanmanın önlenmesi için araştırma istendi. CHP, bireysel silahlanmanın ülke genelindeki ölümler ve yaralanmalarda ne kadar etkili olduğunun araştırılması amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.

CHP İstanbul milletvekilleri Barış Yarkadaş, Sezgin Tanrıkulu ve arkadaşlarının TBMM Başkanlığına sunduğu araştırma önergesinde, bireysel silahlanmaya karşı mücadele veren Umut Vakfının “2016 yılı Türkiye silahlı şiddet (cinayet) haritası”na göre, geçen yıl 2 bin 720 bireysel silahlı olayın ulusal ve yöresel medyaya yansıdığı belirtildi.

Yaşanan bu olaylar sonucunda 2 bin 56 kişinin öldüğü, bireysel silahlı şiddetin bir önceki yıla göre yüzde 7 arttığı bilgisine yer verilen önergede, bu artış sonucu İstanbul’da 204 kişinin öldüğü, 173 kişinin yaralandığı; Adana’da 127 kişinin öldüğü, 104 kişinin yaralandığı, İzmir’de 115 kişinin öldüğü, 79 kişinin yaralandığı, Gaziantep’te 91 kişinin öldüğü, 64 kişinin yaralandığı, Bursa’da 83 kişinin öldüğü, 78 kişinin yaralandığı ifade edildi.

Önergede ölümlerin ve yaralanmaların sebebinin bulunması, gereken tedbirlerin alınıp alınmadığının bulunması, bireysel silahlanmanın bu sonuçlarda etkili olduğunun araştırılması ve güvenlik açığının nereden kaynaklandığının tespit edilebilmesi amacıyla Meclis Araştırması açılması istendi.

Kaynak: MİLLİYET

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETE BEŞİKTAŞ OKU

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

Gazete Beşiktaş hakkında 50814 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.