TURİZM: Doyasıya eğlendiler

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

tatilciler Uludağ'a akın etti
tatilciler Uludağ'a akın etti

2017’ye yaklaşırken, karlı havanın tadını çıkarmak isteyen tatilciler Uludağ’a akın etti. Kamu misafirhaneleri hariç birinci ve ikinci yerleşim bölgelerinde 22 özel konaklama tesisinde yaklaşık 6 bin yatak kapasitesine sahip Uludağ’da doluluk oranı yüzde 100’e yaklaşırken, 2017’ye sayılı saatler kala güneşli havayı fırsat bilen tatilciler doyasıya eğlendi.

Uludağ’da gerekli tedbirlerin alındığını aktaran Küçük, şöyle konuştu:
“Gelen ziyaretçilerimiz ve misafirlerimiz için Uludağ’da çok güçlü bir şekilde tedbirleri aldık. Yollar, tesisler, telesiyejler hepsi açık. Otellerin hepsi faaliyette. bugün burada muhteşem bir manzara var. Uludağ eskiden beri insanların koşarak geldiği, Türkiye’nin en önemli kayak pistlerindendir. Ziyaretçileri bekliyoruz. Çok güzel harika bir manzara var, güneş açmış. Vatandaşlarımız keyfini çıkarsınlar.”

Uludağ’a tatil için İstanbul’dan gelen Leyla Duman ise tatilin çok güzel geçtiğini ve eğlendiklerini söyledi.

Duman, Uludağ’a ilk defa geldiklerini belirterek, ”Kar yağışından dolayı gelişimiz biraz zor oldu ama şu an her şey çok güzel, hava da çok güzel. Çocuklarımızla beraber kızaklarla kayıyoruz. Biz de çocukluğumuza döndük, çok mutluyuz. Uludağ beklediğimizden daha güzel.” diye konuştu.

Uludağ’a İstanbul’dan geldiğini aktaran Necat Cingil de ”Hava çok güzel, kayak yapmak için gayet elverişli. Uludağ’a yıllardır geliyorum. Kayak yapmak için pistleri de oldukça güzel. Hava da bugün elverişliydi dolayısıyla şanslıydık.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: MİLLİYET

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 51123 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.