EKONOMİ: Yeni uygulama

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Yeni uygulama
Yeni uygulama

Tehlikeli madde taşıyan araçların kurallara uymaması doğrultusunda verilecek ceza miktarlarında yeni düzenleme yapıldı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü mevzuata uymadan kullanan tehlikeli madde taşıyan taşıtlar için taşımacıya bin 500, sürücüye 500 lira ceza verilecek.

Milliyet Gazetesi’nden edinilen bilgilere göre, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının, Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, patlayıcı madde ve gaz yüklü taşıtların, Türk boğazları bölgesindeki köprü ve tüp geçitlerden geçişlerinde, Bakanlığın ve ilgili valiliklerin görüşü dikkate alınarak Karayolları Genel Müdürlüğünce belirlenen usul ve esaslara aykırı hareket edenlere ceza kesilecek. Yasak olduğu halde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanan patlayıcı madde ve gaz yüklü taşıtlar için taşımacıya bin 500 lira, sürücüye 500 lira ceza verilecek.

Yönetmelik kapsamındaki faaliyetleri gerçekleştiren ve tehlikeli madde güvenlik danışmanı istihdam etmesi veya tehlikeli madde güvenlik danışmanından hizmet alması zorunlu olan işletmecilere kesilen ceza bin liradan 3 bin liraya yükseltildi.

Öte yandan, yurt içinde tehlikeli madde taşımacılığı yapanların belgelerine ilişkin düzenleme yapıldı. 2014 model taşıtlar için 1 Temmuz 2017’ye, 2013 model taşıtlar için 31 Aralık 2017’ye, 2012 model taşıtlar için 1 Temmuz 2018’e, 2009-2011 model taşıtlar için 31 Aralık 2018’e, 2005-2008 model taşıtlar için 1 Temmuz 2019’a, 2004 ve öncesi model taşıtlar için 31 Aralık 2019’a kadar Bakanlığın belirleyeceği usul ve esaslara göre Bakanlıktan veya Bakanlığın yetkilendirdiği kurum/kuruluştan Taşıt Uygunluk Belgesi/ADR Uygunluk Belgesi alınacak.

Kaynak: MİLLİYET

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.