EĞİTİM: KPSS tercihleri bugün sona eriyor!

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

KPSS adaylarının ÖSYM’nin sitesin yayınladığı KPSS-2016/2 Tercih Kılavuzu’nda yer alan kurallara başvuru yapmaları gerekiyor. 21 Aralık’ta başlayan KPSS tercihleri 30 Aralık yani bugün sona erecek. KPSS adayları “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile kolayca tercih yapabilecek.

Başvuru merkezlerinden tercih işlemi gerçekleştirilmeyecek. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak.

Adayların, kişisel bilgi niteliğindeki T.C. kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle koruması ve kimseyle paylaşmaması gerekiyor.

KPSS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, başvurulardan en az 15 gün sonra açıklayacaktır. ÖSYM’nin KPSS tercihleri için yaptığı duyuruda “Lisans Mezunları İçin Aranan Nitelikler” bölümünde güncelleme olduğu belirtildi. KPSS tercihleri sürecinde her şeyin doğru ilerlemesi için güncellenen KPSS tercih kılavuzunun incelenmesi gerekiyor. İşte detaylar…

KPSS tercihleri ÖSYM’nin AİS (aday işlemleri sistemi) kısmından kolaylıkla yapılabiliyor. KPSS tercihleri ile ilgili tüm detaylar bilinerek doğru tercih yapılması gerekiyor.

21 Aralık tarihinde başlayan Kamu Personeli Seçme Sınavı tercih işlemleri 30 Aralık 2016 tarihine kadar devam edecek. KPSS 2016/2 tercih kılavuzu ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için adayların ÖSYM’nin sahip olduğu internet sitesine girmeleri gerekiyor.

MİLLİYET

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.