SAYI 344

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

GAZETE BEŞİKTAŞ SAYI 344

‘Milli Seferberlik’
Beşiktaş’ta yaşanan terör saldırısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi yasa boğan terör saldırıları sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Seferberlik vurgusu yaparak her türlü saldırıya karşı birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Yaşanan saldırı sonrası Kayseri patlaması ve Rus Büyükelçisi’ne suikast düzenlenmesi Türkiye gündemine yerleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında düzenlenen El Bab operasyonundaki şehitlerle ilgili de konuşan Erdoğan, “Bir toprağın vatan olması için şehit ve gaziye ihtiyaç var” dedi. Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle: “Gaziantep, Kilis’te vatandaşlarımız ölüyor. O güne kadar sabretmişiz. O gün dedik ki duramayız. Biz şimdi gireceğiz. Ve ilk adımı attık, girdik. Celabrus’tan başladık” diye konuştu.

Murat Hazinedar: “Sağ duyu kazandı”

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Beşiktaş Medya Grup İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni İsmail Baştuğ’a sıcağı sıcağına özel açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında önemli konulara değinen Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, bu konunun sağduyulu bir şekilde kapanmasından memnuniyet duyduğunu yaşanan gelişmelerden dolayı çok üzüldüğünü belirtti. Ayrıca Başkan Hazinedar, verdiği özel demeçte kendisine inanan ve destek veren tüm partili arkadaşlarına bir borç bilirim, dedi.
Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, CHP Disiplin Kurulu tarafından uyarı aldı. Uzun süredir kamuoyunu meşgul eden ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın da sıkça dile getirdiği şekilde üzüntüyle karşıladığı, bu konunun kapanmış olması siyasi çevrelerce memnuniyetle karşılandı. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Beşiktaş Medya Grup’a verdiği özel demeçte, “Bu konu her fırsatta dile getirildiği gibi beni çok üzmüştü. Süreç son derece sağduyulu bir şekilde işledi. Ben de sağduyulu bir şekilde davrandım. Beşiktaş Belediyesi CHP’li belediyeler içerisinde en önemli yerlerden birisidir. Bu yer de bize emanettir. Ve bu görevi CHP kimliğiyle layıkıyla yapmaya çalıştık. Halen de çalışıyoruz. Bu süreç içinde bana destek olan tüm partili arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Binali Yıldırım:
“Beka sorunu”

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile terör saldırılarını ele almak üzere Çankaya Köşkü’nde bir araya geldi. Başbakan Yıldırım’ın daveti ile gerçekleşen zirvede, terör olayları ve siyasetçiler olarak atılabilecek adımlar değerlendirildi. Görüşme sonrasında ortak açıklama yapıldı.
Terörün siyaset üstü bir konu olduğunu belirten Başbakan Yıldırım, “CHP ve MHP genel başkanlarının Başbakan’ın gerekli katkıyı sonuna kadar vereceklerini ifade ettiklerini” belirtti. Yaşanan olayların bir beka sorunu olduğuna dikkati çeken Başbakan şunları söyledi: “Zira ülkemizin hem doğu güneydoğuda hem de güney sınırlarımızdaki Suriye’de Irak’ta devam eden terörle mücadele faaliyeti bir beka sorunudur. Ülkemizin gelecek sorunudur. Burada içeride ve dışarıda kim ne söylerse söylesin, bizim açımızdan anlamı yoktur.
Bu çerçevede geniş kapsamlı değerlendirmeler yaptık. Yapılan çalışmalar hakkında konuları sayın genel başkanlar ile paylaşma fırsatı bulduk. Kendilerinin düşüncelerini dinledik. Bize önerileri oldu, onları da tek tek not aldık. Gayet verimli bir toplantı oldu. Çok teşekkür ediyorum.”

Kemal Kılıçdaroğlu:
“Teslim olmayacağız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaşanan terör saldırıları sonrası açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş’taki terör saldırısı sonrası olay yerine gelerek saldırının meydana geldiği Şehitler Tepesi’ni ziyaret ederek karanfil bırakmıştı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu terör saldırıları konusunda yaptığı açıklamasında bazı başlıklara değindi ve Kılıçdaroğlu: “Terör, kimden nereden gelirse gelsin teröre karşı durmak, lanetlemek hepimizin vicdani borcudur. Terör bir insanlık suçudur. İnsanlık suçuna karşı hepimizin ortak tavır takınması lazım. Polise sıkılan her kurşun millete sıkılmış demektir. Polise karşı her türlü terör eylemi millete yönelik terör eylemidir. Teröre teslim olmayacağız. Güvenlik güçlerimizin arkasında olacağız. Şunu çok iyi bilsinler polis arkadaşlarımız onurları ile görev yapıyor. Onların yeri bizlerin yüreklerimizdedir” diye konuştu.

Devlet Bahçeli:
“Her taraftalar”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kayseri’de gerçekleşen terör saldırısına ilişkin, “Terör her yerde, teröristler her taraftadır” açıklamasında bulundu. Terör saldırıları ile ilgili Devlet Bahçeli’nin açıklamasından detaylar şöyle: “Türk Milleti felaket üstüne felaket yaşamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti korkunç ve kanlı nitelikli kolektif bir terör kuşatması altındadır. Her Türk vatandaşımız, vicdan ve vatan sevgisine sahip her insanımız terörizmin hain saldırılarına karşı nefret ve öfke doludur. Artık bıçak kemiği delmiş, sabır taşı çatlamış, tahammül eşiği geçilmiştir. Kayseri’de, acımasız terörist eylem serisine bir yenisi daha eklenmiştir. Kayseri Komando Tugay Komutanlığı’ndan izne çıkan er ve erbaşlarımızı taşıyan araca canlı bomba saldırısı düzenlenmiştir.” Bahçeli: “Terör her yerde, teröristler her taraftadır. Bundan böyle teröre karşı mücadele tüm vatan sathında, devletin bütün imkan ve kuvvetinin öncülüğünde, milli dayanışma ruh ve fedakarlığıyla yerine getirilmelidir. Türkiye’nin beka ve birliğine yönelmiş ağır tehditlerin yok edilmesi ve odağında imhası muhakkak sağlanmalıdır” diye konuştu.

CHP: “Terörü lanetliyoruz”

n BEŞİKTAŞ- CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Sebahattin Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte şehitlerimizi andık ve terörü lanetledik, diye aktarımda bulundu. CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Sebahattin Öztürk, terörü lanetlediklerini çeşitli paylaşımlarla sosyal medya hesabından paylaştı. Bunun yanı sıra CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Sebahattin Öztürk ve CHP Beşiktaş İlçe Çevre Komisyonu Başkanı Hülya Öztosun Kobaneri ve komisyon üyeleri ile birlikte CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi grup başkanvekili ve grup yöneticilerini ziyaret ettiler.

AK Parti: “Polisimin Yanındayım”

n BEŞİKTAŞ- AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanı Ferşat Yıldırım, Beşiktaş Vodafone Arena Stadı’ndaki “Şehitlere Saygı Maçı”na katıldı. AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanı Ferşat Yıldırım, gerçekleştirilen etkinliği “Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde düzenlenen Şehitlere Saygı Maçı 18:30’da Vodafone Arena’da gerçekleştirilecek” şeklinde sosyal medya hesabından duyurmuştu. AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanı Ferşat Yıldırım, katılımını sosyal medya ağı üzerinden paylaştı. Yıldırım, “Bu vatan uğruna fedakarlık göstermiş olan tüm kahraman şehit ve gazilerimizden Rabbim razı olsun. Şehitlere Saygı Maçı, Polisimin Yanındayım” diyerek sözlerini tamamladı.

MHP: “Şehitlere dua edildi”

BEŞİKTAŞ- Milliyetçi Hareket Partisi Cemil Celal Kösedağı, gündeme gelen terör saldırıları ve şehitler ile ilgili taziyelerde bulunurken, ziyaretler de gerçekleştirdi. Kösedağı, Beşiktaş’ta yaşanan terör saldırısı sonrası Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. Öncesinde, şehitler için dua okunduğu belirtildi. Cemil Celal Kösedağı, sosyal paylaşım sayfasından paylaşımda bulundu: “MHP Beşiktaş İlçe teşkilatı ve Beşiktaş Ülkü Ocağı Başkan’ı ile birlikte Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne taziye ziyaretinde bulunduk. İlçe Emniyet Müdürlüğü ile istişarelerde bulunarak, hayır dualarımızı ettik ve görevlerinde başarılar diledik” diye konuştu.

Yollar kapandı araçlar yığıldı

BEŞİKTAŞ- Maç tarihlerinde, karşılaşma öncesi ve sonrasında güvenlik nedeniyle yolların kapanmasına, Avrasya Tüneli açılış töreni güvenlik uygulaması da eklenince trafikteki sürücüler bir süre sonra yoğunluk nedeniyle güçlükle ilerleyebildiler. Beşiktaş’ta Vodafone Arena Stadı’nda oynanacak maç nedeniyle stat çevresindeki yolların trafiğe kapatılması ile bazı güzergahlarda yoğunluğa neden olabiliyor. Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada yolların trafiğe hangi saatler arasında kapalı kalacağı duyuruluyor. Trafik yoğunluğu genellikle saat: 16.00 sonrasında başlıyor ve alternatif güzergahlar sorunsuz işliyor. Ancak, 6 saate yakın yolların alternatif güzergahlardan trafiğe bağlanması bazı noktalarda sıkışmaya, yoğunlaşmaya neden oluyor. Beşiktaş’ta Barbaros Bulvarı trafik yoğunluğundan etkilenirken, bazı zamanlar Yıldız yokuşu, Gayrettepe ve Levent istikameti de bundan payını alabiliyor.

Denizden ulaşım yasak!

Aralık ayı boyunca yaşanan hava muhalefeti nedeniyle Beşiktaş’ta bir çok deniz seferi iptal edildi. Hava durumu nedeniyle adeta vatandaşlar deniz yoluyla ulaşımı 1 ay içinde çok defa kullanamaz oldu. Beşiktaş kalkışlı ve dönüşlü olarak Kadıköy, Yenikapı, Bursa seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi. İDO ve BUDO resmi sayfalarından duyurularla deniz ulaşımını tercih eden vatandaşlar için açıklamalarda bulundu. Marmara Denizi’ndeki olumsuz hava koşulları sebebiyle seferler iptal edilmişti. Lodos nedeniyle Aralık ayının ilk haftasında başlayan iptaller, Aralık ayı boyunca 3 kez tekrarlandı. Saatler ile iptaller belirtildi ve yolculara güncellemeler ile detaylar aktarıldı. İkinci iptal duyurusunda belirtilen saatler haricinde İDO’nun tüm dış hat feribot, tüm iç hat deniz otobüsü, Harem-Sirkeci ile Eskihisar-Topçular araba vapuru seferleri sorunsuz şekilde yapılabildiği açıklaması bir nebze rahatlattı. İDO ve BUDO seferlerdeki iptal ve aksaklıkları resmi sayfalarından duyurmaya devam ediyor.

Denize düştü gemiciler kurtardı

BEŞİKTAŞ- Denize düştüğü belirtilen 65 yaşındaki Ertan Ertem, Şehir Hatları vapurunun kaptanı tarafından fark edildi ve sonrasında başarılı bir şekilde kurtarıldı. Edinilen haberlere göre, Kadıköy-Beşiktaş seferi yapan Şehir Hatları vapuru, Beşiktaş İskelesi’ne yanaşacağı sırada, kaptan Ahmet Telci bir imdat çağrısı duyarak dümeni kırdı. Çağrının geldiği yöne ilerleyen vapurdaki görevliler, denizde çırpınan 65 yaşındaki Ertan Ertem’e can simidi atarak, vapura çıkardı. Yolcu motorundan denize düştüğü belirtilen Ertem’in sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi.
Erdal Tosun’a veda

Diyalize girmek için evinden hastaneye çıkan ünlü oyuncu Erdal Tosun, trafik kazasında yaşamını yitirdi. Tosun, Beşiktaş’ta son yolculuğuna uğurlandı. Usta sanatçı için Beşiktaş Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, oyuncu arkadaşları Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan gözyaşlarını tutamadı. Babasını da bir trafik kazasında kaybeden Erdal Tosun için Levent’teki Afet Yolal Camii’nde ikindi namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Erdal Tosun’un naaşı, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, yapımcı ve yönetmen Türker İnanoğlu, Cem Yılmaz, Ozan Güven, Kenan İmirzalıoğlu gibi sanat, siyaset ve iş dünyasından çok sayıda ünlü simanın katıldığı cenaze töreninin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Yakıt tankeri korku yarattı

BEBEK- Kontrolden çıkan otomobil, yakıt tankerine çarptı, yürekler ağza geldi. Beşiktaş’ta sürücüsünün kontrolünden çıkan lüks otomobil karşı yönden gelen yakıt tankerine çarptı. Kazada yaralanan otomobil sürücüsü polis ve sağlık personeline zor anlar yaşattı. Kaza saat 05.00 sıralarında Bebek, Cevdetpaşa Caddesi üzerinde meydana geldi. Sarıyer’den Beşiktaş istikametine seyir halinde olan Hasan Muluk Atıl yönetimindeki lüks otomobil sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı yönden gelen Ercan A. yönetimindeki boş yakıt tankerine çarptı. Kaza nedeniyle otomobil yol kenarına savrulurken, sürücü ise araç içerisinde sıkıştı. İhbar üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye erleri otomobilde sıkışan sürücü Atıl’ı kurtarmak için uzun uğraşlar verdi.

Otobüs gelmeyince duraktaki vatandaşlar çılgına döndü!..

LEVENT- İstanbul’un en işlek caddesi olarak bilinen Büyükdere Caddesi’nde yapılan protesto nedeniyle trafik durma noktasına geldi. Levent’te İETT protestosu trafiği bir süre etkiledi. Artan trafik yoğunluğu ve otobüslerde yaşanan gecikmeler vatandaşları çileden çıkardı. Bunun üzerine vatandaşlar trafiği kapattı. Levent’te saatlerdir otobüs gelmemesine tepki gösteren vatandaşlar yolu trafiğe kapatarak eylem yaptı. Saatlerdir gelmeyen otobüs nedeniyle ulaşımı sağlayamayan vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesine tepki göstererek, “Belediye daha fazla otobüs koysun, evimize gidemiyoruz” dedi. Bir süre sonra olay yerine emniyet güçleri gelerek durma noktasına gelen yolu müdahalesiyle açtı.

AVM önünde korkunç kaza

LEVENT- Alışveriş merkezinden çıkıp evine doğru gitmek isteyen kadın kamyonun altında kaldı. Beşiktaş ilçesinde Levent’te bir AVM’den çıkarak evine doğru giden genç kadın, kendisine çarpan hafriyat kamyonunun altında kaldı. Olay Beşiktaş Levent Büyükdere Caddesi ile Dede Korkut Sokak kesişiminde meydana geldi. Havva A., yolun karşısına geçmek istedi, cadde üzerinden sokağa giriş yapan 34 UT 2632 plakalı hafriyat kamyonu çarptı. Çarpmanın etkisiyle kamyonun altına giren kadın, kamyon şoförünün frene basmasıyla ezilmekten son anda kurtuldu. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri hafif yaralanan kadını kamyonun altından alarak ambulansa kaldırdı.

Burak Yılmaz bu sefer de kaza yaptı

ETİLER- Otobüs şoförüyle yaşadığı tartışma ile gündeme gelen yıldız futbolcu Burak Yılmaz, bu kez de talihsiz bir kaza yaşadı. Çin Ligi’nin bitmesinin ardından İstanbul tatiline devam eden yıldız futbolcu Burak Yılmaz, Etiler’de lüks bir restoranda yemek yedi. Mekandan hızlıca çıkan ünlü futbolcu, Nişantaşı’ndaki kavganın video kayıtlarıyla ilgili soruları yanıtsız bıraktı. Telaşlı bir şekilde arabasına binen Yılmaz, aracın önündeki demir dubayı fark etmeyince kaza yaptı. Demiri yamultan golcü futbolcu Burak Yılmaz’ın aracında herhangi bir hasar oluşmadı. Arabadan inip gazetecilerin yanına giden ünlü futbolcu, yaşadığı olaylarla ilgili olarak “Son dönemde çok olay oldu. Artık bu tarz haberlerle anılmak istemiyorum” diye konuştu.

“Yeni yayın dönemine hazırız”

Beşiktaş’ın kalbi 2017’de Radyo Beşiktaş’ta atacak!.. Radyo Beşiktaş’ta yeni yıl sürprizleri var. Radyo Beşiktaş Yayın Yönetmeni Didem Tutal 2017 yılında sadece spor değil, yepyeni siyaset ve iş dünyası programlarının da yayında olacağını söyledi. Canlı olarak profesyonel stüdyolarda konukları ağırlayacaklarını ve yayınların tamamının canlı olarak sunulacağını söyleyen yetkililer konu hakkında şu bilgileri verdi:
SPOR, SİYASET VE İŞ DÜNYASI PROGRAMLARI GELİYOR
2005 yılından bu yana yayın hayatı içinde olan Radyo Beşiktaş’ta eskiden olduğu gibi siyasetin kalbi yine bizim stüdyolarımızda atacak. Referandum süreci, başkanlık seçimi ve yaklaşan yerel seçimler nedeniyle Radyo Beşiktaş’ta yepyeni programlar hazırlıyoruz. Bu programlar stüdyolarımızdan canlı yapılacak, telefon bağlantıları ile vatandaşlardan da görüş alınacaktır.
MAHALLELER TAKSİ DURAKLARI DERNEKLER MUHTARLAR
İlçe bazında ve Türkiye çapında yapılacak olan programların ilkinde Beşiktaş’ın tüm mahallelleri muhabirlerimizce ele alınacak. Her ay 1 mahalle ele alınacaktır.
Tüm mahallelerdeki, taksi durakları, amatör spor kulüpleri, dernekler başta olmak üzere, tabii ki muhtarlar, o mahallede yaşayanlar ve esnafta da görüş bildirecektir.
MİLLETVEKİLLERİ MEDYA MENSUPLARI
Diğer bir siyasi programımızda Türkiye genelinde olacak, milletvekillerinin katılacağı programlarda medya mensupları sorular yöneltecektir.
EKONOMİ VE İŞ DÜNYASI PROGRAMI
Bir diğer program ise ekonomi dünyası ve iş adamlarının katılacağı canlı yayın olacaktır. Bu programı da yine usta gazeteciler ve deneyimli ekonomi muhabirleri hazırlayıp sunacaktır.
DÜNYANIN HER YERİNDEN DİNLENİYOR
www.besiktas.com.tr canlı yayın linki üzerinden dünyanın her yerinden dinlenebilecek Radyo Beşiktaş’ta özel durumlarda görüntülü olarak da canlı yayınlar yapılacağı belirtildi.

Beşiktaşlılara sorduk: “Terörle mücadeleyi yeterli buluyor musunuz?

Türkiye’nin gündeminde peşi sıra yaşanan hain saldırılar yerleşti. Beşiktaş’ta yaşanan terör saldırısı sonrasında Kayseri’de yaşanan saldırının arkasından Büyükelçi suikastinin yaşanması, emniyet açısından neler yapılması gerektiği konusu gündeme geldi. Terör olayları için yapılanların yeterli olup olmadığı tartışılırken terörün sonlanması isteği de dile getirildi. Beşiktaş’ta yaşanan terör saldırısı sonrası Başbakan Binali Yıldırım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli, terör konusundan ortak bir görüş oluşturarak açıklama yaptı. Terörle mücadele konusunda görüşlerini belirttiklerini söyleyen liderler, ortak açıklamada teröre teslim olmayacaklarını vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, El Bab’taki son gelişmeleri de ele alarak şu açıklamaları kaydetti: “İstanbul ve Kayseri de terör eylemi oldu, Rus büyükelçisine suikast oldu hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. El-Bab’da 16 askerimiz şehit oldu, onlara da rahmet diliyorum. Bizim dünyayı kurtarmak gibi derdimiz yok, şu an El-Bab’a kadar Türk askeri inmiş durumda, TSK ve Özgür Suriye Ordu birlikte orada çatışmalar devam etmektedir.” Erdoğan, “Güvenlik güçlerimizin dışarıda DAEŞ, PYD içeride ise PKK ve FETÖ ile mücadele ediyor. Milletimizin bu anlamda güvenlik güçlerine desteğinin tam olduğunu biliyorum. Tek bayrağımız var, bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır” diye konuştu.
Beşiktaş yaşayanları terör saldırısı sonrasında yasa boğuldu. Sıcak gündem nedeniyle dış politikadan istihbarat konusuna kadar bir çok başlığa değinen vatandaşlar, terörün bitmesini istediklerini de vurguladı.

İşte o görüşler:

Musa Aydoğdu: Yanlış politikalar bizi bu noktaya getirdi. Habur’dan alınanlar dönemini düşünün. Bu tabloya Suriye’de yaşananlar, gelenler ve ülkemize nasıl olumsuz etki edecek, düşünülmeli. Suriye’den ülkemize gelenler ülkemizde 177 bin tane çocuk sahibi oldular. Bu çocuklar ileride ne olacaklar, düşündürücü.

Cevat Bey: Dış politikanın çok önemli olduğuna inanıyorum. Vatandaşlık konusunun irdelenmesi gerekiyor. Terör saldırılarının sona ermesini umut ediyorum. Ama her tarafta adeta sıkıntı var. Suriyelilere bu kadar kolay vatandaşlık verilmemeli. Suriye politikasının titizlikle yürütülmesi lazım.

Gökhan Durgun: Terör konusunda birimlerin çalışmaları hassas bir konu. Emniyet güçlerinden bağlı oldukları her bir birimin detaylı çalışmaları çok önemli.

Kadir Bey: Beşiktaş’ta yaşanan hain saldırı sonrası hepimiz yastayız, üzgünüz. Yaşadığımız terör saldırıları sonrasında şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim. İstanbul gibi bir metropol şehire tonlarca kilo patlayıcı taşıyan araçla şehrin göbeğine gelebiliyorlarsa, daha başka ne denebilir ki…

Şükrü Duru: Suriye’den gelenler büyük sorun yaşatacak gibi görünüyor. Savaşmalılar. Gerekirse eğitilip ülkelerini savunmak için ülkelerine dönmeliler. Suriye politikası çok önemli. Çok sayıda insan ülkemizde sığınmacı olarak kalıyorlar. İleride onların durumu, iç güvenliğimiz için sorun oluşturabilir.

İsmet Bilici: Dört bir yanımızda terör saldırıları yaşanıyor. Ülkemizin geleceğini karartmak için bu saldırılar gerçekleşiyor. Türkiye’nin yükselmesini, iyi bir konumda olmasını istemedikleri için canımızı yakmaya çalışıyorlar. İçimizde karışıklık çıkarmaya kalkışıyorlar. Bu saldırıların sona ermesini temenni ediyorum. Ancak her yerdeler. Bir arada birlik içinde yaşadığımız müddetçe sorunların üstesinden geliriz. Emniyet güçlerimiz, siyasi büyüklerimiz bu konuda tüm gerekli adımları atacaktır.

Zeynep Hanım: Türkiye’de yaşanan terör olayları derinden üzdü. Terörü lanetliyoruz. Terörün sona ermesini istiyoruz ama ülkemizin geleceğini kötü güçler kötüleştirmek için tüm kozlarını kullanıyor gibi geliyor. Her gün gelen haberler, şehitlerimiz bizi üzüyor ama saldırılara yenilmeyeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde sorunların üstesinden umut ederim ki geleceğiz.

“ Terörü lanetliyoruz ”

Beşiktaş’ta yaşanan terör saldırısı yürekleri yaktı, yaşanan saldırı tüm dünya basınında yankı buldu. Hain saldırıyı PKK bağlantılı TAK üstlendi. Saldırı sonrasında Beşiktaş Bursaspor karşılaşması sonrası Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, olay yerine geldi, incelemelerde bulundu, olay yerini dolaştı ve şehitlere Allah’tan rahmet dilerken yakınlarına başsağlığı diledi ve yaralılara acil şifalar dileğinde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, olayın gerçekleştiği yere ziyarete gelenler arasındaydı. İstanbul’daki bombalı saldırılar nedeniyle bir gün süreyle milli yas ilân edildi. Ülkede bütün bayraklar yarıya çekildi.
Terör saldırısı sonrası, Türkiye’nin dört bir yanından 45 şehitin olduğu yere ziyaret gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beraberindeki heyetle birlikte alana gelindi. Ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da ziyarette bulundu. Kılıçdaroğlu ayrıca Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ı da ziyaret ederek bilgi aldı. Her iki ziyarette Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da katıldı.
Beşiktaş Belediyesi terör saldırısı ile ilgili şu yazıyı paylaştı:
“Beşiktaş Belediyesi olarak 10 Aralık Cumartesi günü ilçemizde yaşanan hain terör saldırısını kınıyor ve lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz” denildi.
Beşiktaş’ta Vodafone Arena yakını ve Maçka Parkı’nda çifte bombalı saldırıda  45 kişi hayatını kaybetti. Saldırılar nedeniyle yüzlerce yaralananlar olduğu açıklanmıştı. Beşiktaş’ın internet sitesinde de yer alan açıklamada, saldırıda, Vodafone Arena’dan Sorumlu Özel Güvenlik Şube Emniyet Müdürü ve Kongre Üyeleri Vefa Karakurdu ile Kartal Yuvası mağazası çalışanlarından 29 yaşındaki Tunç Uncu’nun şehit olmasından derin üzüntü duyulduğu belirtildi. Açıklamada, “Hain saldırıda kaybettiğimiz tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz” ifadelerine yer verildi. Terör Saldırısı sonrası Bursaspor kulübünden yapılan açıklamada da “Taraftar gruplarımız ile iletişime geçilmiştir. Taraftarlarımızdan yaralı bulunmamaktadır. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz” denildi.
İlk patlama Vodafone Arena yakınındaki Süzer Plaza yakını, önce ‘Beleş Tepe’ denilen yerde çevik kuvvet otobüsüne yönelik bombalı araçla, Maçka Parkı’ndaki ikinci patlama canlı bomba tarafından düzenlendiği öğrenildi. Terör Saldırısı sonrası şehitleri anma nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretler gerçekleşti.
Beşiktaş Belediyesi, hain terör saldırısı sonucu şehit düşen vatandaşlarımız için 12 Aralık Pazartesi sabahı Levent Hizmet Binası önünde anma töreni düzenledi. Başkan Hazinedar törende yaptığı konuşmada çalışma arkadaşlarına seslendi: “Her gün sokakta, çarşıda olacak, esnafa moral verecek, terörden korkmayacağız. Teröre karşı duracağız” diye konuştu.
Beşiktaş Belediye Meclisi, meclis toplantı salonunda olağanüstü şekilde toplanarak saldırı sonrası onlarca şehidin verildiği tepenin ismini değiştirme kararı aldı. Beşiktaş Belediyesi bu konuda şu detayları aktardı: “İlçemizde yaşanan hain terör saldırısı sebebiyle toplanan meclisimiz teröre karşı birlik oldu” denildi. Meclis sabah yaptığı olağanüstü toplantı sonrası aldığı kararla terör saldırısının yaşandığı ve “Beleş Tepe” olarak bilinen yerin ismini değiştirdi. İlerleyen zamanlarda ise şehitlerimizin anısına, saldırının gerçekleştiği noktaya anıt dikileceği de duyuruldu. Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, pek çok ülkenin başkonsolosları ve konsolosluk temsilcileri, dini liderler ile Dolmabahçe Saat Kulesi önünde düzenlenen anma törenine katıldı. Kalabalık, teröre karşı omuz omuza olay yerine doğru yürüdü. Saldırının gerçekleştiği noktaya ulaşan katılımcılar, Beşiktaş Belediyesi’nin hazırladığı anma köşesine karanfil ve çelenk bıraktı.

Beleş Tepe’nin adı artık ŞEHİTLER TEPESİ

Beşiktaş’ta saldırının gerçekleştirildiği yere ‘Şehitler Tepesi’ ismi verildi. Beşiktaş Belediyesi Meclisi 12.12.2016 tarihinde yaptığı olağanüstü toplantı sonrası aldığı kararla ‘Beleş Tepe’ olarak bilinen yerin ismini “Şehitler Tepesi” olarak değiştirdi.
Beşiktaş ilçesinde Vodafone Arena yakını ve Maçka Parkı’nda iki patlama meydana gelmişti. Patlamada, şehit olanların sayısı 45’e yükselirken terör saldırısında 150’den fazla kişi de yaralandı. Türkiye’nin dört bir yanından gerçekleşen hain saldırı sonrası saldırının gerçekleştiği yere ziyaretler yapılıyor, şehitler anılıyor.
Belediye Meclisi, cumartesi gecesi yapılan hain terör saldırısının gerçekleştiği ve halk arasında ‘Beleş Tepe’ diye anılan noktanın adı “Şehitler Tepesi’’ olarak anılacak. Şehitlerin anısına saldırının gerçekleştiği noktaya anıt dikilecek.

“İntihar Süsü”

Barış Can Çelik’in yönettiği “İntihar Süsü” adlı tiyatro oyunu, Aralık ayının üçüncü haftasında tiyatroseverlere merhaba dedi. Yeni sezon oyunları kapsamında sanatseverleri ağırlayan iki perdelik 120 dakika süren oyunun konusu şöyle aktarılıyor: “Bizler gerçek adımızı kullanmayız. Siz olsanız kullanır mıydınız?.. Karman çorman bir oyun… Kim kiminle? Hangisi kimin bardağı? Bardakların hangisinde zehir var? Asıl ölmesi gereken kişi kim? Siz, o muydunuz yoksa diğeri mi? Nasıl bir oyun bu? İşte belki de en doğru zaman bugündü. Yaptıklarından ve hayattan sıkılmış olan Filiz bugünün geleceğini dört gözle bekliyordu. Filiz her şey için hazırdı. Peki ya diğerleri… Çok sevdiği kocası Levent, sekreteri Ece ve EXIT firmasının samimi, zeki bir o kadar paragöz olan Hakan Bey bu güne hazır mıydı? Tek bir hata bugünün telafisini geri getirebilir miydi? Levent, aslında ona bir bakıma yaşamanın ne güzel olduğunu da anlatmaya çabalarken, işleri tersine götüren bir adamla tanışırlar. Hakan Bey…” Oyuncular: “Ömer Faruk Yıldırım, Kerem Büyüktaş, Sena Karaman, Burak Aydın, Zeynep Derin Şenyiğit, Yazan: Eric Chappell. Yöneten: Barış Can Çelik.”

FULYA SANAT MERKEZİ

“Fikret Otyam” Sergisi

Fikret Otyam’ı anmak üzere düzenlenen ustalara saygı sergisine 45 sanatçı fotoğraflarıyla katılıyor. “Bitmeyen bir yolculuk: Gide Gide Fikret Otyam’ın ardından” isimli sergi Fulya Sanat Merkezi’nde 3 Ocak’a kadar görülebilir. Sanatçılar: Abdurrahman Antakyalı/Ahmet Elhan/ Ahmet Ö. Gezgin/Ali Şentürk/Alper Aydın/Ara Güler/Burak Şenbak/Cengiz Akduman/Çerkes Karadağ/Coşkun Aral/Deniz Aktaş/Dilan Bozyel/Emre Zeytinoğlu/Ersin Alok/Ferhat Özgür/Gültekin Çizgen/Hakan Irmak/Halim Kulaksız/Haluk Uygur/H.Pehlevan/Hüseyin Ezer/Jak Baruh/Kemal Cengizkan/ Mehmet Mutaf/Mehtap Baydu/Merih Akogul/Merter Oral/Mesut Alp/M. Germen/Necla Ruzgar/Nevzat Sayın/Nuri B. Ceylan/O. Cem Çetin/Ozan Sağdıç/Özcan Yurdalan/Renan Kaleli/Sami Güner/Serkan Taycan/Sıtkı Fırat/Sıtkı Kösemen/Sinan Koçaslan/Şahin Kaygun/Volkan Aslan/Volkan Kızıltunç/ Yasemin Semercioğlu.

‘Joko’nun Doğum Günü’

Yeni sezon oyunları arasında kara mizah oyunları da bulunuyor. Joko’nun Doğum Günü Ortaköy Kültür Merkezi’nde Afife Jale Sahnesi’nde sanatseverleri ağırlıyor.
Gerçeküstü bir kara mizah “Joko’nun Doğum Günü” sanatseverleri kucaklıyor.
Yolcu Tiyatro çağdaş sanat hayatının önde gelen isimlerinden Fransız yazar Roland Topor’un “Joko’nun Doğum Günü” adlı eserini yüksek performans gerektiren hareket tasarımı ile Projection Mapping teknolojisini birleştirerek sahneliyor. Teknolojik oyunlar arasında yerini alan “Joko’nun Doğum Günü” ilginç diyaloglarıyla dikkat çekiyor. Yeni yılın gelişi ile birlikte yeni sezon oyunları kapsamında Ortaköy’de kara mizah oyunları da bulunuyor.
Sistemin insan bedenini ve aklını kontrol altına alma hırsını, ezen-ezilen ilişkisi üzerinden absürd bir anlatım biçimi ile anlatan oyun, su deposunda işçi olarak çalışan Joko’nun başından geçenleri anlatıyor. İnsanın başkalarını sırtında taşımayı kabul etmesiyle başlayan benliğini kaybetme hikayesini acı çekme ve çektirme ekseninde ortaya koyuyor.

Kentsel dönüşümde ilk adım

Kentsel dönüşüm için çalışmalar yeni yıl ile birlikte gerçekleşecek gibi görünüyor. Bunun altındaki sebep de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Beşiktaş’ın da içinde bulunduğu semtlerle ilgili olarak aldığı karar gösteriliyor.
Buna göre İstanbul’un Büyükşehir Belediye Meclisi İstanbul’un CHP’li belediyeleri Maltepe, Beşiktaş, Ataşehir ve Büyükçekmece’nin bazı mahallelerinde kentsel dönüşümün önünü açan imar planları onayladı. Kentsel dönüşümün başlayacağı mahallelerden bir tanesi de tapu sorunlarının yıllardır çözülemediği Maltepe’nin Gülsuyu-Gülensu mahalleleri olması dikkat çekti.
‘Gülsuyu-Gülensu 1/5 bin ölçekli Yerinde Dönüşüm Nazım İmar Planı’ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi. Uzun zamandır üzerinde çalışılan üst ölçekli planın ardından, ilçe belediyesi tarafından daha detaylı olan 1/bin ölçekli plan hazırlanacak ve mahallede kentsel dönüşüm başlayacak.
Kentsel dönüşüm projesi için atılan ilk adımda, adı geçen ilçelerde yerinde dönüşüm olması vurgulandı. Yetkililer, çalışmayı “Gerçekleşen bu planla Türkiye ilk yerinde dönüşüm modeline de kavuştu” diye aktardı. Beşiktaş’ta yapılacak çalışmaların da yerinde dönüşüm kapsamında olacağı düşünülüyor. Buna bağlı olarak İBB Meclisi’nin Aralık ayı toplantılarında Ataşehir’de bulunan Yeni Sahra ve İçerenköy, Küçükbakkalköy mahallelerinde de kentsel dönüşüm başlatacak imar planı değişikliklileri yapıldı ve bu kararların alındığı aynı toplantıda Beşiktaş’ın Dikilitaş-Balmumcu ve Boğaz geri görünüm ve etkilenme bölgelerinde kalan bölgeler için 1/bin ölçekli imar planı değişikliği, oybirliği ile kabul edildi. Sözü edilen bölgelerde başlatılacak çalışmalar için yetkililer tarafından nasıl bir program oluşturulacağı merak konusu oldu. Yerinde dönüşüm konusu kapsamında içinde imar planı olup olmayacağı ve bununla ile ilgili onay sonrasında etkilenecek bölgelerde ne gibi başka projelerin olup olmayacağı, bölge halkının tahsis edilmesi konusunda nasıl kararlar alınacağı, kentsel dönüşüm projesi kapsamında çalışmaların gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği hakkında Beşiktaş yaşayanları bu konulara açıklık bekliyor.

Reina kavgası kızıştı, taraflar davalık oldu

Beşiktaş’ın ünlü eğlence merkezi Reina’nın bulunduğu alan için, yapılan kira sözleşmesi 2013’te sona ermişti. Sözleşmenin bitmesine rağmen mekanın işletmecisi Mehmet Koçarslan araziyi tahliye etmemişti. Tartışma mahkemeye yansımış ve yargılamanın sonunda Koçarslan’ın işlettiği Reina’nın tahliye edilmesine karar verilmişti. Koçarslan’ın, kararın ardından İstanbul Çağlayan Adliyesi’ne geldiği ortaya çıktı. İddiaya göre Koçarslan kararı veren hâkimin odasına yanında iki kişiyle giderek Hakim Rafet Kalyoncu’yu tehdit ettiği ileri sürüldü. Hakim Kalyoncu’nun şikâyetiyle soruşturma başladı. Adli Kontrol şartıyla serbest bırakılan Koçarslan hakkında dava açıldı. ‘Adli Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs ve işyeri dokunulmazlığını ihlal’den 7 yıla kadar hapsi istenen Koçarslan, Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Elektrikler gitti, metro seferi durdu

Metro seferlerine enerji yetmedi, yolcular bir süre beklemek zorunda kaldı. Edinilen bilgiye göre, Levent-Yenikapı arasındaki metro seferlerinde sıkıntı yaşandı. Levent-Yenikapı arasındaki gerçekleştirilen seferlerde enerjiden kaynaklı bir sorun yaşanması nedeniyle aksaklıklar oluştu. Seferlerin durdurulmasının ardından yolcular tahliye edildi. Yolcular bir süre metro ile ulaşım yapmak için beklemek durumunda kaldı. Buna göre yetkililerden alınan bilgiye göre, bu süre en kısa süre içinde gerçekleştirildi. Seferlerin durdurulmasının ardından ancak arıza giderildikten sonra seferler 20 dakikalık gecikme yaşandı ve bu gecikmenin ardından yeniden metro seferleri normale döndü. Buna göre, Levent-Yenikapı arasındaki metro seferleri, teknik arızanın giderilmesinin ardından çalışmalar başladı.
Alınan bilgiye göre, Levent ile Yenikapı arasında yapılan metro seferlerinde elektrikten kaynaklanan arıza dolayısıyla aksama meydana geldi. Ekiplerin yaptığı çalışmanın ardından teknik arızanın giderildi.

Ehliyet ve pasaporta zam

YENİ yılın gelişi ile birlikte sürücü belgesi bedelleri değişiyor. Değerli kağıtların 2017 yılı bedellerini belirleyen Maliye Bakanlığı tebliği kapsamında sürücü belgesi bedeli 117 TL olarak tespit edildi. Motorlu araç trafik tescil belgesi 88 TL, pasaport bedeli 94 TL alınacak. Değiştirme nedeniyle verilen TC kimlik kartları için 16 TL, eğer kayıp nedeniyle düzenleniyorsa 32 TL bedel öngörülüyor.

Haydi!.. Kayak merkezine…

KIŞIN en güzel tarafı kuşkusuz bembeyaz karlar üzerinde kayak yapmak… Türkiye’de bu keyfi doyasıya yaşatan çok sayıda merkez bulunuyor. Üstelik bu kayak merkezleri eğlenceli ve renkli aktiviteleri ile de öne çıkıyor. Uludağ’ın yanı sıra
Palandöken Dağları, Erzurum Havaalanı’na 18 km mesafede ve Palandöken Dağları üzerine kurulmuş kayak merkezi Türkiye’nin en yüksek zirvesine sahip.

Faizler düştü satışlar nasıl?..

KONUT kredisinde üst üste yapılan faiz indirimleri kredili ev satışlarını da etkiledi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre Ekim ayında kredili ev satışları ciddi oranda yüzde 72 oranında artış gösterdi. Ekim ayında Türkiye genelinde konut satışları 130 bin 274’e çıktı, satışlarda ipotekli ev satışı artışı dikkat çekti. Ekim ayında 48 bin 110 ev kredi kullanılarak satıldı. Satışlar yüzde 37’lik bir oranda. İpotekli ev satışları geçen yılın Ekim ayına göre yüzde 72 oranında bir artış oluştu.

Elektrikler gitti, metro seferi durdu

Metro seferlerine enerji yetmedi, yolcular bir süre beklemek zorunda kaldı. Edinilen bilgiye göre, Levent-Yenikapı arasındaki metro seferlerinde sıkıntı yaşandı. Levent-Yenikapı arasındaki gerçekleştirilen seferlerde enerjiden kaynaklı bir sorun yaşanması nedeniyle aksaklıklar oluştu. Seferlerin durdurulmasının ardından yolcular tahliye edildi. Yolcular bir süre metro ile ulaşım yapmak için beklemek durumunda kaldı. Buna göre yetkililerden alınan bilgiye göre, bu süre en kısa süre içinde gerçekleştirildi. Seferlerin durdurulmasının ardından ancak arıza giderildikten sonra seferler 20 dakikalık gecikme yaşandı ve bu gecikmenin ardından yeniden metro seferleri normale döndü. Buna göre, Levent-Yenikapı arasındaki metro seferleri, teknik arızanın giderilmesinin ardından çalışmalar başladı.
Alınan bilgiye göre, Levent ile Yenikapı arasında yapılan metro seferlerinde elektrikten kaynaklanan arıza dolayısıyla aksama meydana geldi. Ekiplerin yaptığı çalışmanın ardından teknik arızanın giderildi.

Ulaşıma neşter vuruluyor!..

Asya ile Avrupa kıtasını deniz tabanının altından karayoluyla birleştirecek Avrasya Tüneli, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve çok sayıda yabancı konuğun katılımıyla hizmete açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tünelin ücretinin yılbaşına kadar 15 lira olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığındaki şehit ve gazilerimize yönelik açılan hesap geçişlerden elde edilecek paranın toplanacağını açıklamıştı. Boğaz’ın iki yakasını bir araya getiren proje sonrasında diğer tünel projeleri gündeme geldi. Gayrettepe-Küçüksu arasında yapılması düşünülen projenin de atılacak adımlar sonrası 2020 yılında hizmete gireceği düşünülüyor. 3 Katlı İstanbul Metro ve Karayolu Boğaz Geçişi Projesi 1/5000 ölçekli planlara işlenmesi için onaylanmıştı. Söğütlüçeşme-İncirli arasında 31,5 kilometrelik raylı sistem olarak tasarlanan proje, Beşiktaş’ın altından geçecek. 16,5 kilometresinin 3 katlı tünel olacağı belirtilirken tünelin 6,5 kilometresi Küçüksu-Gayrettepe arasında olacak. Tünelin 3,5 milyar dolara mal olması planlanan yatırımın yap-işlet-devret modeliyle yapılacağını belirterek, projenin 5 yılda tamamlanması hedeflendiği gündem oluşturmuştu.
Buna göre, Gayrettepe- üçüncü havalimanı hattı ile İstanbul’un üç havalimanının raylı sistemle birbirine bağlanacağı öngörülüyor. Başakşehir’den Sabiha Gökçen’e metro hattı ile İncirli’den Söğütlüçeşme’ye yeni metro ile 40 dakikada gidilebilecek, Marmaray ile düşünüldüğünde her iki yaka arasında bir ring oluşması bu projenin amaçları arasındaydı.

Beşiktaş Meydan’da metro çalışmaları sürüyor

Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının Beşiktaş istasyonundaki inşaatı denetimli bir şekilde devam ediyor. Metro inşaatı esnasında tarihi kalıntılara rastlanması denetimi gerektirdiği için metronun Beşiktaş istasyonunun 2018 yılında hizmete açılacağı bilgisine ulaşılıyor. 2017’de tamamlanması beklenen, Beşiktaş Meydanı’nda birkaç farklı noktada bir süredir devam eden metro kazılarında 19. ve 20. yüzyıllara tarihlenen tarihi kalıntılar bulunmuştu. Metro kazı çalışmalarının yapıldığı alanda tarihi kalıntıların çıktığı bölge emniyet şeriti ile ayrılarak İstanbul Arkeoloji Müzeleri denetiminde kazıların sürmesi kararlaştırıldığı öğrenildi. Yetkililerden edinilen bilgiye göre, 2018 yılında hizmete alınacak raylı sistem hatları şöyle sıralanıyor: “Beşiktaş-Alibeyköy, Beşiktaş – Etiler, Beşiktaş – Mecidiyeköy, Beşiktaş – Sarıyer Hacıosman, Beşiktaş – Kağıthane, Beşiktaş-Mahmutbey, Etiler – Florya.”

Rüzgar Çetin yeniden…

RÜZGAR Çetin yeniden yargılanacak. Beşiktaş’taki kazada polis memuru Fatih Alagöz şehit olmuş, yanındaki ekip arkadaşı Emre Tetik ise yaralanmıştı. Dosya temyiz incelemesi için İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne gönderildi. 19. Ceza Dairesi, Çetin için, “Bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak”tan yeniden yargılama kararı verdi.

Fatma Girik hastanede…

KALÇA kemiğinden 73 yaşındaki sanatçı Fatma Girik Aralık ayı içinde ameliyat oldu. Sanatçı kalçasına takılan protezi kırınca bir kez daha operasyon geçirdi. Ulus’taki Liv Hospital Hastanesi’nden taburcu olduktan sonra evine dönen Fatma Girik, evinde düşerek kalçasına takılan protezi kırdı. Düşme sonucu protezi zarar gören Fatma Girik, ikinci kez ameliyata alındı. Sanatçının tedavisi sürüyor.

MAGAZİN HABERLERİ

KİMSE TANIMADI
BEBEK- Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya Bebek’te kuaför çıkışı objektiflere takıldı. Kapüşonlu kırmızı-siyah montu ve güneş gözlükleriyle ilginç bir görüntü oluşturan güzel oyuncuyu muhabirler bile tanımakta zorluk çekti. Muhabirleri, “Seni tanıyamadık” sorusuna ünlü oyuncu, “Malum havalar çok soğuk. Çok üşüyorum. Bir de hasta olmak istemiyorum” diye konuştu.
AYRILIK ACISINI ARKADAŞIYLA ATTI
ORTAKÖY- Eda Taşpınar, bir erkek arkadaşıyla Ortaköy’deki Zuma adlı mekanda yemek yedi. Geçtiğimiz aylarda İngiliz tasarımcı Roy Luwolt ile aşk yaşamaya başlayan Taşpınar’ın, ilişkisini bitirdiği ortaya çıkmıştı. Aşk hayatında dikiş tutturamayan sosyetik güzel, ilerleyen saatlerde mekandan yalnız ayrıldı. Sosyetik güzelin kulüp içerisinde yabancı bir erkek ile baş başa yemek yediği öğrenildi.
“SOKAKTA NE ZAMAN KONUŞTUM?”
ETİLER- En son ‘Medcezir’ dizisinde rol alan Şebnem Dönmez, Etiler’de bir mekana girerken görüntülendi. Boynuna doladığı kaşkolu ile yüzünü gizleyip ‘Çekmeyin’ diye espri yapan Şebnem Dönmez’in imaj değişikliğine gitti görüldü. Röportaj talebini geri çeviren Dönmez, “Siz benim sokakta ne zaman konuştuğumu gördünüz?” dedikten sonra bir mekana giriş yaptı.
“SÜRPRİZİ BOZMAK İSTEMEDİM”
ETİLER- Deniz Çakır, Akmerkez’de görüntülendi. Çakır, rol aldığı ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinin kadrosuna katılan Meryem Uzerli hakkındaki soruları yanıtlamadı. Uzerli ile sorun yaşadığı yönünde bir düşünce oluşmasını istemeyen oyuncu, “Sessiz kalmam böyle şeyleri aklınıza getirmesin. Sadece sürprizi bozmak istemediğim için cevaplamadım” dedi.
“BARIŞ İSTİYORUM”
BEŞİKTAŞ- Oyuncu Yasemin Allen, Zorlu Alışveriş Merkezi’nde objektiflere yansıdı. Yalnız başına geldiği Zorlu AVM’de mağazaları dolaşıp alışveriş yapan Yasemin Allen, “Ülkemiz kötü günler yaşıyor, umarım 2017’de huzur dolu bir yıl geçiririz. Yeni yılda her şeyden önce barış istiyorum” dedi. Güzel oyuncu, alışveriş sonrası yakın arkadaşları ile bir araya gelerek, yemek yeyip sohbet etti.
“SETE GEÇ KALDIM”
BEBEK- Oyuncu Berrak Tüzünataç’la birlikte olan Birkan Sokullu, Bebek’te yürüyüş yaparken görüntülendi. Sete geç çokkaldığını belirten oyuncu, gazetecilere “Kusura bakmayın, sete gitmem lazım. Arabamı biraz ileriye park ettim, bu sayede biraz da yürüyüş yapmış oldum” diyerek koşar adımlarla uzaklaştı.
“KESİNLİKLE UYDURMA HABERLER”
BEBEK- Güzel oyuncu Sinem Kobal spor çıkışı Bebek’te objektiflere takıldı. Eşi Kenan İmirzalıoğlu ile çocuk sahibi olma konusunda aralarında anlaşmazlık olduğu ve bebek yapmak istemediği haberleri hatırlatılan güzel oyuncu, muhabirlere dert yandı. Sinem Kobal, “Böyle şeyler asılsız. Bunlar kesinlikle uydurma haberler. Evliliğimize saygı duyulmasını istiyorum” diyerek iddialara son noktayı koydu.
KENDİSİ YOK CİPİ VAR
BEBEK- Hande Yener’in manken nişanlısı Ümit Cem Şenol, Bebek görüntülendi. Hande Yener’in olmadığı gecede bir arkadaşıyla Starbucks Cafe’de oturan Şenol, çıkışta konuşmayarak hızla araca bindi. Ümit Cem Şenol’un Hande Yener’e ait ciple gecelerle tur atması dikkatlerden kaçmadı.
EHLİYETİNİ KAPTIRDI
ETİLER- “Görümce” filminde oynayan Eda Ece, Etiler’de trafik çevirmesine takıldı. Yapılan kontrolde 86 promil alkollü çıkan Ece’nin ehliyetine 6 ay süre ile el konuldu. Çok şaşıran oyuncu, polislere “Ehliyetimi aldığınıza inanamıyorum” dedi. Eda Ece, “Bir mekanda eğlendik, gecenin sonunda çevirmeye yakalandım” dedi.

SPOR HABERLERİ

Avrupa’da rakip: H.Beer-Sheva

BEŞİKTAŞ UEFA Avrupa Ligi kura çekiminde İsrail’in 1. Ligi’ndeki H. Beer-Sheva takımıyla eşleşti. Hapoel Beer-Sheva takımı UEFA Avrupa Ligi’nde K Grubu’nda Sparta Prag’ın ardından 8 puanla 2. sırada bulunuyordu. Grupta Southampton ve İnter takımları da yer aldı.

Siyah-Beyazlı ekip, UEFA Avrupa Ligi kura çekiminde İsrail’in H. Beer-Sheva takımıyla eşleşti. UEFA Avrupa Ligi’nde kura çekimi sonrası 2. turun ilk karşılaşmaları 16 Şubat ve 23 Şubat tarihlerinde oynanacak. Rövanş maçları ise 7-8 Mart ve 14-15 Mart tarihlerinde yapılacak.
Avrupa Ligi’nde kura çekimi yapıldı. Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda rakibi belli oldu. Beşiktaş’ın rakibi Hapoel Beer-Sheva oldu. Kara Kartal’ın oynayacağı maçların başlama saati tarihi de belli oldu.

Şampiyonlar Ligi’ne veda eden Beşiktaş’ın rakibi belli oldu

Beşiktaş, ülkesinde geçen sene şampiyon olan takım Hapoel Beer-Sheva ile UEFA Avrupa Ligi 2. tur maçında karşılaşacak. İsrail’in Hapoel Beer-Sheva takımı UEFA Avrupa Ligi’nde K Grubu’nda Sparta Prag’ın ardından 8 puanla 2. sırada yer aldı. Grupta Southampton ve İnter takımları da yer aldı.
İsrail liginde bir maç eksikle en yakın rakibi Maccabi Tel Aviv’in 7 puan önünde liderlik koltuğunda oturan Hapoel Beer-Sheva geçen sene de İsrail şampiyonu olmuştu.
Toplam değeri 13,30 milyon Euro olan Hapoel’in en değerli oyuncusu ise 28 yaşındaki John Ogu. Takımın aynı zamanda 10 numarası olan Ogu’nun değeri bir buçuk milyon Euro.
Takımın başında ise 37 yaşındaki teknik direktör Barak Bakhar bulunuyor. Bakhar, Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi 2. tur rakibi Hapoel’in başına geçen sezon geçmiş ve ilk yılında şampiyonluk yaşamıştı. Hapoel Beer-Sheva bu sezon da ligde lider durumda. Hapoel, maçlarını 16 bin 126 kapasiteli Toto Jacob Turner stadyumunda oynuyor. Kadrosunda 27 oyuncu bulunan İsrail temsilcisinin yaş ortalaması 27,9. Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi rakibi Hapoel Beer-Sheva’nın çoğunluğu İsrail Milli takımında oynayan 12 milli oyuncusu bulunuyor.
UEFA Avrupa Ligi’nde kura çekimi sonrası 2. turun ilk karşılaşmaları 16 Şubat ve 23 Şubat tarihlerinde oynanacak. Rövanş maçları ise 7-8 Mart ve 14-15 Mart tarihlerinde yapılacak. Kara Kartal’ın oynayacağı maçların başlama saati tarihi de belli oldu.
İşte karşılaşmaların günleri ve başlama saatleri:
16 Şubat 2017 Perşembe Saat: 23.05 / Hapoel Beer-Sheva-Beşiktaş.
23 Şubat 2017 Perşembe Saat: 21.00 / Beşiktaş-Hapoel Beer-Sheva.
Öte yandan, Beşiktaş ve Fenerbahçe, aynı şehrin takımları olduğu için ve iki takımın rövanş maçlarını İstanbul’da oynayacak olması sebebiyle F.Bahçe Çarşamba günü Beşiktaş ise Perşembe günü oynayacak.

Süper Lig’de ilk yarı bitti, Ocak’ta transfer sezonu açılıyor!..

Transfer dönemine az bir süre kala heyecan dorukta. Türkiye ve dünyada yapılacak transferler şimdiden merak konusu.
Transferde gözler Ocak ayına çevrildi. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve diğer Süper Lig kulüpleri ile alt liglerde ara transfer döneminin yine hareketli geçmesi bekleniyor.
Ara transfer dönemi başlamadan bile şimdiden bir çok isim ve iddia söz konusu… Ancak Türkiye’de Ocak ayı ara transfer dönemi ne zaman başlayacak ve ne zaman bitecek futbol severlerin en çok merak ettiği soruların başında geliyor.
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun aldığı karara göre 2. Transfer ve Tescil Dönemi 4 Ocak Çarşamba 2017 tarihinde başlayıp, 31 Ocak Salı 2017 tarihinde sona erecek.
AVRUPA’DA ARA TRANSFER TARİHLERİ
Avrupa’nın önemli liglerinde de ara transfer dönemi dikkat çekiyor. Bir çok oyuncu bonservisini açıklamış olurken kulüp arayışlarını da sürdürüyor. İşte, o tarihler yetkililerce şöyle aktarılıyor:
l Almanya:
1 Ocak – 31 Ocak
l Fransa:
1 Ocak – 1 Şubat
l İspanya:
2 Ocak – 1 Şubat
l İngiltere:
1 Ocak – 1 Şubat
l İtalya:
3 Ocak – 1 Şubat

Fikret Orman TRT’ye konuştu

BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Fikret Orman, TRT Spor’daki ‘Spor Bahane’ isimli programda 10 Aralık’ta oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçından sonra yaşanan terör saldırısı ile ilgili şok detayı açıkladı. Başkan Orman, eski stat olsaydı facianın boyutlarından söz etti. Başkan Orman,
“Patlama sırasında Vodafone Arena’nın çatısı 30-40 cm kadar hareket etti, esnedi. Eski stat olsa, burada da yaralananlar olurdu” dedi.

Ufuk Sarıca’dan iddialı söylem

KONUŞULAN bütçeler dahilinde en iyi kadroya sahip olduklarını söyleyen
Beşiktaş Sompo Japan Başantrenörü Ufuk Sarıca, “Konuştuğumuz bütçeler dahilinde en iyi kadroyu kurduk. Zamanla bunları rakamsal olarak büyüteceğiz. Hem organizasyonla hem başarılarla bunu süsleyeceğiz” dedi. Sarıca, yeni sezondaki ilk hedeflerinin geçmiş yıllardaki düşüşlerin etkilerini silmek olduğunu vurguladı.

Ryan Babel imzayı attı

RYAN Babel Beşiktaş ile resmen anlaştı. İspanya’nın Deportivo takımında forma giyen futbolcu 2,5 yıllık resmi sözleşmeye imza attı. 31 Aralık’ta İspanyol ekibi ile sözleşmesi biten 30 yaşındaki kanat oyuncusu ikinci yarıda Beşiktaş forması giyecek. Beşiktaş devre arası transfer dönemine sayılı günler kala Ryan Babel’i renklerine bağlaması gündem oluşturdu. 30 Yaşındaki futbolcu sezon sonuna kadar 750 bin Euro, sonraki 2 sezon için ise yıllık 1.7 milyon Euro kazanacak.

Beşiktaş – Gaziantep: 1-0

Spor Toto Süper Lig’deki yenilmezlik serisi Kasımpaşa yenilgisiyle bozulan Beşiktaş, ligin ilk yarısını 3 puanla kapadı. Süper Lig’in 16. haftasında Vodafone Arena’da Gaziantepspor’u konuk eden Siyah-Beyazlılar sahadan 1-0 galip ayrıldı. Beşiktaş’ın tek golü Vincent Aboubakar’dan geldi. Bu galibiyetin ardından puanını 35’e çıkaran Beşiktaş ligin ilk yarısını lider Başakşehir’in 1 puan gerisinde 2. sırada tamamlamayı garantiledi.
Kara Kartal, Spor Toto Süper Lig’in devre arasına galibiyetle girdi. Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Siyah-Beyazlı takım, 16 maçta 10 galibiyet, 5 beraberlik ve 1 yenilgi yaşadı.
ATIBA’YA PLAKET
Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil, ülkesi Kanada’da 5. kez yılın futbolcusu seçilen Atiba Hutchinson’a maç öncesi plaket verdi.
Saha kenarında Ürkmezgil’in elinden plaketini alan Hutchinson’a tribünde bulunan taraftarlar da sevgi gösterisinde bulundu.

Kasımpaşa: 2 – Beşiktaş: 1

Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu 15. haftasında Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda karşılaştı. İki takımın da tutuk başladığı maçın ilk yarısını Beşiktaş Cenk’in attığı golle 1-0 önde kapadı. Kasımpaşa ise ikinci yarının başında Tunay Torun ve Gökhan Gönül’ün (kendi kalesine) iki golle 2-1 öne geçti. Siyah-Beyazlılar, ikinci yarıda daha düzenli bir futbol oynamasına rağmen gol bulamadı ve bu sezon ilk mağlubiyetini aldı.

Beşiktaş: 2 – Bursaspor: 1

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında Vodafone Arena’da ağırladığı Bursaspor’u 2-1 mağlup etmeyi başardı. Karşılaşmanın 0-0 sona eren ilk yarısında çok fazla gol poziyonu olmasa da, taraftarlar mücadeleci bir 45 dakika izledi.
İkinci yarıda ise işler tam Beşiktaş’ın istediği şekilde ilerledi. Maçın hakemi Bülent Yıldırım, biri 53’üncü, diğeri ise 65. dakikada olmak üzere iki kez penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Cenk Tosun, iki vuruşu da golle sonuçlandırarak takımına 3 puanı getiren isim oldu. Bursaspor’un tek golü ise 90. dakikada Emre Taşdemir’den geldi.
Öte yandan yedek kulübesinde bulunan Sercan Yıldırım, hakeme yaptığı yoğun itirazlar sonucu kırmızı kartla cezalandırıldı.

Derbiden gol çıkmadı

Spor Toto Süper Lig’in 13. haftası derbiye sahne oldu. Fenerbahçe ve Beşiktaş Kadıköy’deki karşılaşma 0-0 eşitlikle sona erdi. İsabetli şutun olmadığı maçta iki takım da golü bulamayarak sahadan 1’er puanla ayrıldı.
Maçta sol kanattan Mehmet Topal’ın ortasını kaleci Fabri topu elinden kaçırdı ve meşin yuvarlak bir anda penaltı noktası üzerinde Robin Van Persie’nin önünde kaldı. Van Persie boş kaleye topu ağlara gönderdi ancak daha Moussa Sow ofsayttı. İki takım adına da durgun geçen ilk yarı 0-0 sona erdi. 57’de Fenerbahçe gole çok yaklaştı. 90 dakika 0-0 beraberlikle sonuçlandı. Bu skorun ardından Beşiktaş, Fenerbahçe’yle arasındaki 4 puanlık farkı korudu ve 29 puana yükseldi. Sarı Lacivertliler de puanını 25 yaptı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.