DÜNYA: Yedi ayrı senaryo

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Yedi ayrı senaryo
Yedi ayrı senaryo

Moskova, Karadeniz’e çakılan Rus askeri uçağı ile ilgili yedi ayrı senaryo var. Rus askeri uçağının enkazında veya cesetlerde herhangi bir yangın ya da patlama işaretinin bulunmadığını açıkladı. Ulaştırma Bakanı, insani kusur veya teknik bir arıza nedeniyle uçağın düşmüş olabileceğini söyledi. Yetkililer, yedi ayrı senaryo üzerinde duruyor.

Enkazı arayan ekiplerin sudan çıkardığı üçüncü karakutuya ait olduğu sanılan film, tahrip olmuş durumda. Üç binden fazla kişinin katıldığı arama operasyonunda bulunan film bugün deşifre edilmeye başlanacak.

Daha önce bulunan karakutular ise şu an deşifre ediliyor, sonuçlar kısa sürede açıklanabilir.

Yedi ayrı senaryo
Yedi ayrı senaryo

Rusya, Soçi kentinden havalandıktan dakikalar sonra Karadeniz’e düşen Tu-154 askeri uçağında yangın ya da patlama işareti olmadığını duyurdu. Açıklamayı yapan Rusya Savunma Bakanlığı, düşen uçağın kazadan 10 saniye önce acil durum sinyali verdiğini ve daha sonra sinyalin kesildiğini bildiriyor.

Açıklamada, “Uçağa bir saldırı olmadığı, uçakta patlama meydana gelmediği sonucuna vardık. Ancak bu ihtimali şu an için soruşturma dışında tutmuyoruz” denildi. Cesetler ve enkaz parçalarını inceleyen Rus yetkililer, 30 günden önce uçağın düşüş nedeninin bulunmasını umuyor.

Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, uçağın insani kusur veya teknik bir arıza nedeniyle düşmüş olabileceğini söyledi.

TASS ajansı ise, kazayı soruşturan uzmanların yedi ayrı senaryo üzerinde durduğunu bildiriyor. Ajansa açıklama yapan yetkililer, başlangıçtaki 15’ten fazla senaryonun yarıya indirildiğini aktarıyor. Rus basını, dün yayınlanan kokpit konuşma kayıtlarından yola çıkarak uçağın kanat sorunu nedeniyle düştüğünü bildirmişti.

ARAMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Karadeniz’de 130 kilometrekarelik alanın incelendiğini duyuran Rusya Ulaştırma Bakanı, arama çalışmalarının ana

Yedi ayrı senaryo
Yedi ayrı senaryo

bölümünün tamamlandığını açıkladı.

Rus bakan, “Uçağın su yüzeyine ve deniz dibine çarptıktan sonra neredeyse tamamen parçalandığı tespit edildi. Doğal olarak bu durum, arama çalışmalarını güçleştirdi. Tu-154 faciasıyla ilgili nihai sonuçlar, tüm veriler toplanıp incelendikten sonra elde edilecek” dedi.

Uçağın üçüncü karakutusuna ait olduğu sanılan bir film bugün bulundu. Rus basını, tuzlu su ve mekanik gerilime maruz kalan filmin tahrik olduğunu belirtiyor. Ancak medyaya konuşan güvenlik kaynakları, Orduya teslim edilen filmden bilgi alınabileceğini ve bugün deşifreleme işleminin başlayacağını söylüyor.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, şimdiye kadar Karadeniz’in derinliklerinden binlerce parçanın su yüzüne çıkarıldığı bilgisini veriyor. Bir noktaya toplanan parçalar, uzmanlar tarafından incelenecek.

Uçağın karakutuları ve gövde parçalarına hafta içinde ulaşılmıştı. Tüm uçuş bilgilerinin yer aldığı karakutulardaki kayıtlar, kısa sürede açıklanabilir.

Ünlü Kızıl Ordu Korosu’nun da yer aldığı uçaktaki 92 kişiden kurtulan olmamıştı. Yerel basın, şimdiye kadar 19 kişinin cesedine ulaşıldığını bildiriyor. Sudan çıkarılan cesetlerin kimlik tespit işlemleri başkent Moskova’da yapılıyor.

Yedi ayrı senaryo
Yedi ayrı senaryo

Yedi ayrı senaryo
Yedi ayrı senaryo

Kaynak: MİLLİYET

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.