Taraftar bu sonu hak etmiyor

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Yazar Fatih Doğan Yazıları
Yazar Fatih Doğan Yazıları

Fatih Doğan, Beşiktaş’ı Sabah Gazetesi’nde yorumladı. Benfica maçı sonrası ilk yarı ve ikinci yarıyı detaylarıyla yazısına taşıdı.

Tribünler, ilk yarı 3-0 Benfica lehine biterken, takıma tepki göstermek yerine destek verdi. Kaptan Tolga ve Oğuzhan da, “Bu taraftar, bu sonu hak etmiyor” diyerek takımı ateşledi. Ve Şenol hocanın, “Çıkın gerçek Beşiktaş’ı gösterin” talimatıyla birlikte uyuyan dev uyandı
Beşiktaş ilk yarı sonunda soyunma odasına 3-0 geride girerken, Beşiktaş adına tek güzel şey tribünlerin, takıma tepki göstermek yerine destek vermesi ve oyunculara olan inancını göstermesiydi. Taraftarın bu reaksiyonu, futbolcular arasında son derece duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Soyunma odasındaki konuşmalar ise oldukça ateşli geçti. Önce kaptanlar Tolga Zengin ve Oğuzhan Özyakup sözü aldı, tribünlerin desteğine vurgu yaparak, “Bu taraftar, bu skoru hak etmiyor. Bize gösterilen koşulsuz sevginin karşılığını vermek zorundayız. Maçı çevirmek zor ama imkansız değil” diyerek takım arkadaşlarına moral verdi.

FORMANIZIN HAKKINI VERİN
Ardından teknik direktör Şenol Güneş, devreye girdi. Üzgün ve kızgın olmakla birlikte, talebelerine olan inancını koruyordu… “Sahadaki bu takım Beşiktaş değil. Kabullenemeyeceğim bir şey varsa, o da mücadeleden vazgeçmek ve yenilgiyi kabullenmek. Bu belki de en çok zorlanacağınız 45 dakika olacak. Ama ben sizin isteyince neler yapabileceğinizi gayet iyi biliyorum. Şimdi sahaya çıkın, formanızın hakkını verin, gerçek Beşiktaş’ı herkese gösterin” sözleri soyunma odasında çınladı. Şenol hocanın futbolcuların iliklerine kadar işleyen konuşmasının ardından takımdaki yılgınlık ve kabullenme duygusu yerini isyana ve inanca bıraktı. 90 dakika sonunda ise uzun yıllar unutulmayacak müthiş geri dönüş geldi.

Yazının orjinalini okuyabilirsiniz.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50794 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.