BEŞİKTAŞ: Kahramanlar koşusu Beşiktaş’tan geçiyor

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Koşu Beşiktaş'tan geçiyor

Vodafone İstanbul Maratonu’nun, her yıl Halk Koşusu adı ile yapılan kısmı bu yıl “15 Temmuz Şehitleri İçin Koşuyoruz” sloganı ile Kahramanlar Koşusu adı altında gerçekleştirilecek.

işte yetkililerden edinilen bilgiler aynen şöyle:

Maraton Parkuru
Maraton Koşusu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden başlayarak devam etmekte; köprüyü geçtikten sonra Beşiktaş sapağından ayrılarak, Barbaros Bulvarı üzerinden Beşiktaş’a ilerleyip, sahil yolu üzerinden Karaköy’de sona ermektedir.

Galata Köprüsü’nden sonra Eyüp’e yönelecek maratoncular, Feshane’den sonra dönüş yaparak, Unkapanı üzerinden Yenikapı’ya ineceklerdir.

Bakırköy’den yapılan dönüşle sahilden Gülhane Parkı’na kadar uzanan parkur, parkın içinden geçerek Sultanahmet’e çıkmaktadır. Varış çizgisi, Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorluklarının toplantı ve spor merkezi olan “At Meydanı”nda, Sultanahmet Camisi’nin giriş kapısı ile Mısır Dikilitaşı’nın arasındadır.

15 Km Parkuru
Maraton Koşusu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden başlayarak devam etmekte; köprüyü geçtikten sonra Beşiktaş sapağından ayrılarak, Barbaros Bulvarı üzerinden Beşiktaş’a ilerleyip, sahil yolu üzerinden Karaköy’de sona ermektedir.

15 km koşucuları, Unkapanı Köprüsü´nün altından devam ederek Balat’ta bulunan Rum Kilisesi’nden sonra, Yusuf Şücaattin Anbari Camii önünden yapılacak dönüşle birlikte maraton güzergâhından ayrılacaklardır.

Sahilden devam eden yarış Eminönü’nde, İstanbul Ticaret Üniversitesi önünde son bulacaktır.

10 Km Parkuru
10 km koşusu, maraton çıkışının yaklaşık 250 metre gerisinden başlayıp, köprüyü geçtikten sonra Beşiktaş sapağından ayrılarak, Barbaros Bulvarı’ndan Beşiktaş’a inip, Beşiktaş Vodafone Arena, Fındıklı, Tophane, Galata Köprüsü istikametini izleyerek, Eminönü’nde, İstanbul Ticaret Üniversitesi önünde son bulacaktır.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50914 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.