Beşiktaşlı akıllıdır!..

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Yazar İsmail Baştuğ Yazıları
Yazar İsmail Baştuğ Yazıları

Spor yazarlığı ve yorumculuğun magazine döndüğü bir ortamda uzun süredir bu türden yazılar yazmayı kesmiştim. Ancak, kafamda bir sürü konu birikti. Hele hele Beşiktaş’ta yaşanan ve her toplantıda ortaya çıkan, nedense çözülemeyen konular olunca benim de bir kaç şey söylemem gerektiğini hissettim.
Beşiktaş’ı 1980’li yıllardan bu yana takip ederim. Süleyman Seba’nın başkanlık yaptığı yıllarda ilk kulüp binasında da vardım. Şeref Stadı’nın tozlu çamurlu sahasında da…
Spor yazarlığım bir kenara sırf bu nedenlerle hakkım vardır herhalde!..
Öncelikle stadı yapılmış, şampiyonluk yaşanmış bir camiada Başkan’ın başarısız olduğunu söylemek abesle iştigaldir.
Bu konuda sorun yok… Ama bilindiği üzere, kamuoyunda tartışılan ve kulüp içinde çekişmelere neden olan daha çok şu borç meselesi… Başkan Fikret Orman ayrı, Divan Başkanı Yalçın Karadeniz ise değişik açıklama yapıyor. İşin doğrusunu öğrenmek tabii ki camianın hakkı. Ancak eleştirilerin adeta kavgaya kadar vardırılması doğru olmayan…
Bu durumun bir an önce nasıl çözülecekse çözülmesi… Yoksa daha çok konuşuruz… Demirören olayındaki gibi…
Gördüğüm kadarıyla bir yanlış da; camianın ağır toplarının bile içinde bulunduğu isimlerin sudan sebeplerden üyeliklerden atılması veya atılacak duruma geti-rilmesi…
Bu tür durumların yüksek sesle tartışılması camiaya yara veriyor düşüncesinde olabilir bir çok kişi, ama ben gazeteci olarak böyle düşünmüyorum. Kendi mesleğimiz içinde bile bu tür olaylar olsa tartışılmalı diyorum her zaman… Ancak böyle doğrular ortaya çıkar.
Borç konusuna geri dö-nersek, eski zamandan bu yana konuşuluyor bunlar. Yıldırım Demirören, dağ gibi bir borç Beşiktaş’ın kucağında bıraktı, bu daha da artmış olabilir. Ancak Fikret Orman zamanında bir stat yapıldı bunu unutmamak gerekli.
Kim nasıl hesaplıyor borçları, alacak-verecek konularını bilemiyorum. İki taraf da değişik rakamlar sunuyorsa, vardır bir açıklaması!.. Kimse kimseyi kandırmadığına göre, herkesi tatmin edecek açıklamalarla bu tür sorunlar aşılabilir, aşılamıyorsa burada başka bir niyet vardır, demektir.
Daha önce yaşananları ve olayları biliyoruz… Herkes eteğindeki taşı döksün, niyetini açıklasın o zaman, deriz biz de… Beşiktaş’ı şahsi çıkarları ve egosu için kullanmak kimseye yarar getirmez.
Özetle; taraflar iyi niyetli iseler, çözülmeyecek bir şey yok ortada…
Unutmayalım, Beşiktaşlı akıllıdır!..

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50790 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.