TEKNOLOJİ: Facebook şimdi de Steam’e rakip oldu!

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Sosyal medya devi Facebook, oyun dünyasının devi Valve’a kafa tutmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda Unity ile birlikte duyurulan Gameroom sonunda bizlerle. Steam için PC platformundaki en büyük rakip Facebook mu olacak?

Kullanıcıların Facebook’taki sosyal oyunlarını içeren, Steam benzeri bir uygulama olan Gameroom ile kullanıcılar Facebook oyunlarını PC içinde ayrı bir uygulamada saklayabilecekler.
GAMEROOM VE STEAM REKABETİNE HAZIR OLUN

Henüz beta aşamasında olan ve uyumlu fazla oyun barındırmayan Gameroom, Steam uygulamasının 2009 yılındaki haline benziyor.
Maksimum 200 MB’lık oyunların yer alabileceği platfromda bazı özel oyunlar için 500 MB’lık yer de açılabilecek. Facebook’un özellikle Oculus Rift nedeniyle yakın gelecekte çok büyük oyuncu kitlesine sahip olacağı ve bu kitleyi yönetebilmek için Gameroom’un önemli bir platform olacağı düşünüyor. Bu da Facebook’u GOG, Steam veya Origin gibi servislerle doğrudan rakip haline getiriyor.

SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50914 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.