FETÖ ve günahlar!..

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Yazar İsmail Baştuğ Yazıları
Yazar İsmail Baştuğ Yazıları

Bazılarının FETÖ’nün ülke için ne büyük bir tehlike olduğunu yeni yeni anlamış olmanın üzüntüsünü yaşıyorum…
Allah’tan bir şekilde uyandılar da ülke tümden elden gitmedi!..
Bu terör örgütü yüzünden ne iftiralar atıldı, ne aileler, ne ocaklar söndü, milletin ülkenin başına ne çoraplar örüldü… Yetmedi darbe yapmaya kalkıştılar… Daha bugünden bilmek mümkün değil erozyonu… Yıllar içinde daha iyi anlaşılacaktır her şey…
Türkiye’de neredeyse yüzde 90’ının bir şekilde canı yanmıştır bu örgütten… Dolaylı veya dolaysız yoldan…
“Nasıl yani, neredeyse herkes mi?” demeyin…
Ben bunlara başından beri karşıydım, herkesin bir üzüntülü durumu vardır bunlardan dolayı diyordum.
Yavaş yavaş görüyoruz ki, herkes aynı dertten yakınırmış.
***
İşte size bir örnekte benden…
Bizim aileden…
5-6 yıl öncesine dönelim…
Bizim 2 numara, küçük çocuk büyüdü…
ÖSYM sınavlarına girdi. Hepimiz heyecanlıyız…
Küçüklüğünden bu yana büyük adam gibi davranır. Zeki, kurslara bile gitmemiş ama çalışkan bir genç insan… Şişli Terakki “Fen Lisesi”ni bitirdi, derslerin yanı sıra müzik grubunda okulun en başarılarından, bir çok ödül kazandı bizim bile haberimiz yok… Herşeyi kendisi yapmış, bir kez bile bizden yardım istememiştir.
Onun için ona son derece güveniriz, destekleriz.
Her daim temkinlidir… İlk kez bir sınavdan çıktığında sevinçli ve kesin konuşur gördük onu… “Artık oğlunuza doktor diyebilirsiniz” dedi çünkü… O kadar iyi bir sınav çıkarmıştı yani… Çok mutlu olduk onun adına… Kendi aramızda da kutlama yaptık.
Haftalar süren puan hesapları, bir önceki yılın tercihleri ve sonuçlar, öğretmenler ve rehberlerin değerlendirmeleri, derin hesaplamalar derken, 1. sırada bir tıp fakültesine kesin giriyor çocuk. Devlet olmasa bile özel’e… O kadar kesin yani… Sonuç da, tercihler de hazır kafalarda…
“Deden gibi doktor olacaksın sende” diye takılıyoruz!.. Hem şaka yollu, hem de gururla…
Ama gelin görün ki; gelen yüksek sonuca rağmen, tıp fakültesi bir kaç puanla kaçmış. Geçen yıla göre puanlamalar karşılaştırıldığında olacak iş değil, imkansız… Sonuç olarak, yazamıyoruz tercihe… Anlamak mümkün değil… Kimse açıklama yapamıyor… Tabii bir genç adamın ve ailenin durumunu düşünün artık!..
“Çan eğrisi” diye bir şey, geçen yıla göre binlerce kişinin ardına düşürmüşler bizim ufaklığı ve onun gibi yüksek dereceli çocukları… Çünkü soruları çalıp yandaşlarına veren sahtekarlar eliyle sınava girenler, neredeyse tüm soruları önceden bildiğinden doğru cevaplamış. Bu da sıralamaları karman çorman yapmış ilk defa o yıl…
***
O yıl milat oldu zaten…
O yıl biliyorsunuz soruların çalındığı, kimlerin ilk sıralarda yer aldığını, YÖK, ÖSYM, başkanı hakkında iddialar ayyuka çıkmıştı. Ancak, soruşturmaya bile gerek olmayan bir durum yaşamıştık utanmazca!..
Şimdi günah çıkartıyorlar. Soruların çalındığını itiraf ediyorlar… Temizlik yapacaklarmış!.. Geçmiş olsun!.. Ve de yazıklar olsun!..
***
Halbuki, bu ve benzeri birçok olay KPSS sınavlarında, askeri okul sınavlarında, Öğretmen ve diğer kamu kuruluşlarına atamalarında kısaca her yerde mübahtı, kimse de sesini çıkarmıyordu o sıralar…
Hayaller, ümitler, hedefler kimsenin umurunda değildi… Neden?.. Çünkü “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” durumu vardı ortada… Bazılarının tuzu kuruydu, sahtekarlar işini götürüyordu, milletten kime ne?
***
Hadi bunlar sahtekar; şerefsiz ve hırsız… Sahtekar, şerefsiz ve hırsıza ne denir ki?… Ne dersen de, yüzü bile kızarmaz, aynen devam!.. Söyleyecek bir şey yok yani!.. Peki; o zamanlar, sessiz kalanlar şimdi vicdanlarıyla hesaplaşıyor mu? Gerçekten inanıyorlarsa, günah değil mi?
Birlikte iş tutanlar, akıllarınca günah çıkartıyor!.. Daha yüzsüzleri de kıvırtıp duruyor… Çıkar mı günah?!.. Çıkar mı Ah!..
Tamam mücadele için hepimiz varız da; size, nasıl inanalım?.. diye sormakta mı hakkımız değil?..
***
Merak edenlere?…
Bizim çocuğu ne oldu?
Tıp’ı kazanamadı bu sahtekarlıklar sonucu, ama nereyi kazandı?.. 1. sıraya tercih yaptığı Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini… Burslu… Ve geçen yıl bitirdi, ABD Stanford Üniversitesi, şimdi de Londra’da master… Yüksek Bilgisayar Mühendisi oldu yani FETÖ’cü şerefsizlerin kazık attığı genç delikanlı… Ülkeye kırgın mı? Değil, ama yüreği buruktur belki, sormadım… Hatta bu yazıyı yazdığım için bana da kızabilir ama içimde kalmasın istedim affetsin beni…
Şimdi uzaklarda… Allah yolunu açık etsin…
Haksızlığa uğrayan böylesine çocuklar yine ülkesine hizmet edeceklerdir merak etmeyin… Çalışarak, hakkıyla, emeğiyle, kimseye muhtaç ve payende olmayarak… Bilgisiyle, liyakatle, yüksek ahlakı ile…
***
Bizler küsmeyiz…
Adı ne olursa olsun her türlü terör örgütleri ile mücadele etmeye hazırız.
Destek veririz, veriyoruz da… Yeter ki herkes dürüst davransın…
İnsan gibi…

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50790 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.