SPOR: Beşiktaş’a ihtarname

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş'a Demirören ihtarnamesi

Beşiktaş eski Yönetim Kurulu Üyelerinden Divan Üyesi Haluk Şahbaz, siyah-beyazlı kulübe ihtarname gönderdi. İhtarnamade Yıldırım Demirören dönemi kararlarının bağımsız bir şirket tarafından denetlendiği ancak denetleme raporunun camiaya açıklanmadığı belirtildi.İşte Hürriyet Gazetesindeki detaylar:
Fikret Orman 3 yıl önce kulüp başkanlığına seçilmesinin ardından yabancı bir denetleme şirketine eski başkan Yıldırım Demirören’in tüm işlemlerini denetletti. Denetçi şirket Fikret Orman’a Yıldırım Demirören hakkında rapor sundu.

Eski Yönetim Kurulu Üyelerinden Divan Üyesi Haluk Şahbaz, Fikret Orman’ın bu raporları camiaya açıklamadığı gerekçesiyle Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ihtarname gönderdi.

Eski Yönetim Kurulu Üyelerinden Divan Üyesi Haluk Şahbaz’ın Beşiktaş Kulübü’ne gönderdiği ihtarname şu şekilde:

“Sayın Başkan Fikret Orman üçbuçuk yıl önceki seçim öncesi ve sonrası yaptığı çeşitli konuşmalarında biz Beşiktaş Kulübü kongre üyelerine ve tüm Beşiktaş camiasına birçok sözler verdi. Bu sözlerinden en mühimi ve anlamlısı, (Tüm camiamızın tepkili olduğu Yıldırım Demirören yönetiminin yapmış olduğu uygulamaları yabancı bir denetim kuruluşuna denetleteceğim ve bunu sizlere açıklayacağım) sözleriydi.

Kulübümüzün başkanlığına seçildikten sonra yabancı denetleme kurulu Erns and Young, hiçte küçümsenmeyecek bir meblağ karşılığında Yıldırım Demirören yönetiminin tüm işlemlerini denetledi ve B.J.K Yönetim Kurulu’na bu denetlemenin neticesini ihtiva eden bir rapor sundu.

Bu raporu teslim almanızdan üç sene gibi çok uzun bir zaman geçmesine rağmen Sayın Başkan sözünü tutmayıp bu raporu camiaya açıklamadı.

Ben kulübümüzün her divan toplantısında defalarca kürsüden size bu raporu sordum ve raporun açıklanmasını talep ettim. Ancak bana verilen cevaplarda raporda mühim bir şey olmadığını, Tabata, Del Bosque, Ferrari gibi isimleri ihtiva eden bilgiler olduğunu, yani dişe dokunur herhangi bir konu olmadığından bahsettiniz.

Bunlar divan kayıtlarında mevcuttur.

Hatta bir divan toplantısında; Sayın Başkan, Sayın İkinci Başkan, Sayın Genel Sekreter, Sayın Muhasip Üye böyle bir rapordan sizlerin haberi yok mu? Bu raporu açıklayın. Birgün bu rapor her halükarda açığa çıkacak, o zaman bu raporu açıklamamakla sizlerde sorumlu olacaksınız dedim.

Tüm camiamızın beklediği bu raporun bugüne kadar açıklanmamış olması kulübümüzün eski bir kongre üyesi ve divan üyesi olarak beni çok rahatsız etmektedir.

1 – Madem bu raporda dişe dokunur bir şey yok. Bugüne kadar neden açıklamadınız ?
2 – Bu raporu açıklamanız durumunda sizleri korkutan şey nedir ?
3 – Raporun içeriğinde bazı kanunsuz işlemlerin tespit edilmesi ve raporda kayda geçirilmesi midir?
4 – Şayet rapor içeriğinde bazı kanunsuz işlemler mevcut ise sizler bu raporu açıklamamakla bu suçlara iştirak etmiş olmuyor musunuz? Bu rapor tertemiz bir rapor ise, size tekrar soruyorum bu raporu neden açıklamamakta direniyorsunuz.

Sayın Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, Bu raporun gizlenmesi için daha fazla direnmeyiniz.

Gerçeklerin açığa çıkması ve tüm camiamızın gerçekleri öğrenmesi adına Erns and Young denetleme şirketinin raporunun bir suretinin 20 gün içinde tarafıma gönderilmesini aksi halde bu konu hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağımı ihtaren bildiririm.”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50566 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.