SİYASET: “Meclis olağanüstü toplanmalı”

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Olağanüstü toplanma çağrısı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Suruç’ta meydana gelen patlamayla ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. Demirtaş, Meclis’i olağanüstü toplanmaya çağırdı.
Demirtaş konuşmasının devamında, “TBMM’yi olağanüstü toplantıya çağırıyoruz. Bizler de 80 milletvekili imzamızla hazırız. Parlamentoyu 3 temel gündemle olağanüstü toplantıya çağırıyoruz. TBMM olup bitene sessiz kalamaz, 80 vekilimize ek olarak 30 vekil daha imza verirse Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırıyoruz. Milletvekillerini destek vermeye, imza vermeye çağırıyoruz.

Birincisi çözüm süreci, eğer parlamento alacağı kararla bir selamete varırsa daha sağlıklı olacaktır. İkincii Türkiye’nin Rojava ile olan ilişkisi. Dış poltika ve IŞİD tehlikesi ise üçüncü madde olmalıdır. Oluşacak koalisyon hükümeti parlamentonun alacağı karara riayet edip çalışmalar yaparsa inanıyorum ki ülkemiz bu tehditlerden kurtulacak, barışa daha çabuk kavuşacaktır.” dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

KARTAL YUVASI

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

Gazete Beşiktaş hakkında 50525 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.