SPOR: Liderlik sevinci

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş Liderlik koltuğuna oturdu

Sampiyonluk yarisinda Besiktas sahadan uc puan alarak ayrilmasini bildi. İste mactan dakika dakika bazi detaylar…
Beşiktaş2 – Karabükspor 1
Beşiktaş, Karabükspor’u 2-1 mağlup etti.
90′ Beşiktaş golü buldu. Sağ kanattan gelişen atakta Sosa’nın ceza alanına ortasında Cenk Tosun’un klas kafa vuruşunda top ağlarla buluştu.
90′ GOL! Cenk Tosun
90′ İki takım da galibiyet golünü arıyor. Heyecan dorukta…
90′ Kısa paslarla rakip ceza alanına kadar giden Karabükspor’da son olarak Ahmet İlhan’ın pasında Aykut topu kontrol edemedi.
90′ Karabükspor’da Hakan Özmert’in yerine Aykut Akgün oyunda.
90′ Karabükspor, 4’e 1 pozisyon yakaladı ama Ahmet İlhan’ın ceza alanı sol çaprazına uzun pasında top çok hızlı gitti ve kaleci Günay topun sahibi oldu.
90′ Mücadelenin sonuna 7 dakika ilave edildi.
90′ Beşiktaş sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Sosa’nın ön direğe ortasında savunma topu karşıladı.
89′ Bir başka Beşiktaş atağında ceza alanına sol çaprazdan koşu yapan Cenk’e atılan uzun pasta top Aziz’in kontrolünde dışarıya gitti.
88′ Karabükspor takımında Hakan Özmert, bir sakatlık geçirdi ama oyuna devam edebilecek.
87′ Beşiktaş çok etkili geldi. Cenk’in topuk pasında ceza alanına giren Sosa, ayağı kayınca topu kaybetti.
86′ Gelişen Karabükspor atağında Yiğit’in uzun pasında hareketlenen Erkan, Franco’dan zor da olsa sıyrıldı ama daha sonra Atiba’ya faul yaptı.
84′ Siyah beyazlılarda Tolgay Arslan oyundan çıkarken Cenk Tosun oyuna girdi.
83′ Kullanılan serbest vuruşta Sosa’nın ceza alanına etkili ortasında Aziz topu yumrukladı. Aynı anda Sivok için ofsayt bayrağı kalktı.
82′ Gelişen Beşiktaş atağında rakip ceza alanına yakın bir noktada sol iç koridorda topla buluşan Sosa, Hakan Özmert’ten sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.
81′ Karabükspor, beraberlik golünün ardından galibiyet golünü de aramaya başladı. Her geçen dakika tempo artıyor.
80′ Sağ kanattan gelişen Beşiktaş atağında Serdar’ın ceza alanına koşu yapan Gökhan’a pasında Gökhan ceza alanına girdi ama top savunmanın kontrolünde dışarıya gitti.
79′ Karabükspor sağ kanattan köşe vuruşu kullandı. Erdem’in ön direğe ortasında Musa topa iyi yükseldi ve etkili kafa vuruşunda topu ağlara gönderdi.
79′ GOL! Musa Çağıran
77′ Beşiktaş’ta kaleci Günay Güvenç bir sakatlık daha geçirdi ve şu anda tedavisi yapılıyor. Oyun durmuş durumda. Karabükspor korner kullanacak.
76′ Karabükspor’da Fatih Candan’ın yerine Erkan Kaş oyuna dahil oldu.
75′ Karabükspor’da Erkan Kaş oyuna girmek için hazırlık yapıyor. İki takım da oldukça açık bir oyun ortaya koyuyor.
73′ Beşiktaş savunmasının arkasına sarkan Ahmet İlhan, topa hareketlendi ama kaleci Günay kalesini zamanında terk edince topu taca gönderdi. Ahmet İlhan ve Günay bu pozisyonda çarpıştı ve iki oyuncu da sakatlık geçirdi. Tedavileri devam ediyor.
72′ Kullanılan serbest vuruşta Gökhan Töre’nin ceza alanına ortasında Sivok’un kafa vuruşunda Aziz, topu son anda çıkardı.
71′ Etkili gelişen Beşiktaş atağında Mustafa, ceza alanı sağ yan çizgisinden ceza alanına girmek üzereyken Murat’ın darbesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Murat Akça sarı kart gördü.
70′ Bu kez gelişen Karabükspor atağında Ahmet İlhan sol kanattan ceza alanına girdi ama ortasını yaptığı yerde hiçbir arkadaşı yoktu.
69′ Gelişen Beşiktaş atağında Sosa’nın pasında topla buluşan Mustafa’nın ceza alanı dışından kaleye şutunda top yandan dışarıya gitti.
68′ Beşiktaş’ta Serdar Kurtuluş, sarı kart gördü ve cezalı duruma düştü.
67′ Etkili gelişen Beşiktaş atağında Gökhan, sağ çaprazdan ceza alanına girip kale sahasına orta şut karışımı vuruşunu yaptı. Top Aziz’de kaldı.
66′ Karabükspor kalecisi Aziz’in hatasının ardından başlayan Beşiktaş atağında Motta’nın kaleye vuruşunda top yandan dışarıya gitti.
65′ Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Sosa’nın kavisli ortasında herkesi aşan topu sol kanatta alan Tolgay, ceza alanına ortasını yaptı ama top yine herkesi aşıp sağ kanattaki Sosa’ya geldi. Sosa’nın kale sahasına ortasında Sivok’un kafa vuruşunda top yandan dışarıya gitti.
64′ Beşiktaş’ta oyuncu değişikliği. Demba Ba oyundan çıkarken Pedro Franco oyuna girdi.
63′ Beşiktaş gole çok yaklaştı. Tolgay’ın ceza alanı dışından sert şutunda kaleci Abdülaziz topu son anda kornere çeldi.
61′ Karabükspor’da Erdem Özgenç sarı kart gördü.
60′ Hızlı gelişen Beşiktaş atağında Demba Ba’nın ceza alanı dışından ceza alanına gönderdiği topta ofsayt bayrağı kalktı.
59′ Kullanılan serbest vuruşta Erdem’in doğrudan kaleye göndermek istediği top barajdan sekti.
58′ Beşiktaş da 10 kişi kaldı. Beşiktaş savunmasının arkasına çok iyi sarkan Ahmet İlhan’a atılan pasta Ahmet İlhan, son adam olan Necip’ten sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Necip kırmızı kart gördü.
57′ Beşiktaş’ta Demba Ba, rakip savunma iyi sarktı ama baskı altında topu kaybetti.
56′ Beşiktaş ikinci gole çok yaklaştı. Sosa’nın ara pasında kaleciyle karşı karşıya kalan Demba Ba’nın vuruşunda Abdülaziz gole izin vermedi.
55′ Karabükspor, rakip yarı alanı ortalarından serbest vuruş kullandı. Erdem’in ceza alanına ortasında kaleci Günay topu yumrukladı. Sol kanatta topu alan Tanju’nun ortasında yine Günay topa müdahalede bulundu.
54′ Siyah beyazlılarda sakatlık yaşayan Ersan Gülüm’ün yerine Necip Uysal oyunda.
53′ Beşiktaş’ta Ersan Gülüm bir sakatlık geçirdi ve şu an tedavisi yapılıyor.
52′ Etkili gelişen Beşiktaş atağında Gökhan’ın pasında ceza alanı içi sol çaprazında topla buluşan Motta’nın kaleye şutunda top üstten dışarıya gitti.
51′ Konuk ekip ani bir atak şansı yakaladı. Orta alanda topu alan Fatih, hızla ceza alanı ön bölümüne kadar gitti ama ceza alanına yerden pasında Ersan topa yerinde müdahale etti.
50′ Bu kez gelişen Karabükspor atağında savunmada topla buluşan Erdem’in rakip ceza alanı ön bölümüne uzun gönderdiği top Sivok’un müdahalesiyle kaleci Günay’da kaldı.
49′ Orta alanda gerçekleşen top kapma mücadelesinde Musa, Ersan’a faul yaptı. Hızlı kullanılan serbest vuruşun ardından rakip ceza alanına gönderilen top doğrudan dışarıya gitti.
48′ Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda Sosa’nın ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı.
47′ Sol kanattan gelişen Beşiktaş atağında Mustafa’nın ceza alanına ortasında Demba Ba’dan önce Murat topa müdahale etti ve top kornere gitti.
46′ Mücadelenin ikinci yarısı Beşiktaşlı oyuncuların vuruşuyla başladı.
D.A. Karabükspor’da Boy Waterman, 42. dakikada kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı.
D.A. Beşiktaş, Atiba Hutchinson’ın attığı tek golle ilk yarıyı 1-0 önde kapattı.
D.A. İlk yarıda son düdük çaldı ve ilk yarı sona erdi.
45′ Ceza alanının hemen dışından sol çaprazdan kullanılan serbest vuruşta Sosa’nın doğrudan kaleye gönderdiği top sol direğe çarpıp dışarıya çıktı.
45′ Bülent Yıldırım ilk yarının sonuna 2 dakika ilave etti.
44′ Karabükspor’da Valentin Viola’nın yerine Abdülaziz Demircan oyunda.
43′ Yedek kaleci Abdülaziz Demircan oyuna girmek için hazırlanmaya başladı.
42′ Karabükspor 10 kişi kaldı. Waterman’a geri atılan pasta ceza alanı dışında topa eliyle müdahale eden Waterman kırmızı kart gördü.
41′ Gelişen Beşiktaş atağında savunma arkasına sarkan Demba Ba için ofsayt bayrağı kalktı.
39′ Furkan Özçal, hakem ile girdiği diyaloğun ardından sarı kart gördü.
38′ Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Erdem’in ceza alanına ortasında savunmadan seken topa Hakan sert vurdu ama top üstten dışarıya gitti.
37′ Karabükspor gole çok yaklaştı ama ceza alanı içi sol çaprazında Viola’nın kaşeye şutunda savunmadan seken top kornere gitti.
36′ Konuk ekip sağlı sollu gelmeye başladı. Bu kez sol kanattan gelişen atakta Tanju’nun ceza alanına ortasında Furkan topa yükseldi ama topa dokunamadı.
35′ Bu kez sağ kanattan gelişen Karabükspor atağında Furkan’ın pasında topla buluşan Erdem’in ceza alanına ortasında savunma topu bir kez daha karşıladı.
34′ Karabükspor atağında ceza alanı içinde tam bir karambol yaşandı ama Beşiktaş savunması zor da olsa topu uzaklaştırmayı başardı.
33′ Etkili gelişen Beşiktaş atağında savunmadan yüksek atılan topu Sosa indirdi ve Demba Ba kaleciyle karşı karşıya kalacakkken ofsayt bayrağı kalktı.
32′ Mücadele yeniden tempo kazamaya başladı. Beşiktaş atağında ceza alanına sarkan Tolgay’a atılan ara pasında Tolgay’dan önce kaleci Waterman topun sahibi oldu.
31′ Karabükspor’un son bölümdeki baskısı devam ediyor. Bu kez sol kanattan ceza alanına yapılan ortada top Furkan’dan dışarıya çıktı.
29′ Bir başka Karabükspor atağında sap kanatta topla buluşan Erdem’in sol çaprazdan ceza alanına koşu yapan Fatih’e uzun pasında Fatih, Serdar’dan sıyrılmak isterken faul yaptı.
28′ Kullanılan serbest vuruşta Erdem’in doğrudan kaleye gönderdiği topu sağ köşede son anda Günay çelmeyi başardı.
27′ Gelişen Karabükspor atağında Tanju, sol kanattan ceza alanına hareketlenmek istedi ama Tolgay’ın müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.
26′ Siyah beyazlılar bu maçtan 3 puanla ayrıldığı takdirde haftayı lider olarak tamamlayacak.
25′ Sağ kanattan gelişen atakta Serdar’ın penaltı noktası yakınlarına ortasında Atiba, müsait durumda kafa vuruşunu yaptı ve topu sol köşeden ağlarla buluşturdu.
25′ GOL! Atiba Hutchinson
24′ Son bölümde tempo biraz düşmüş durumda…
23′ Karabükspor yarı alanının ilk metrelerinde sol iç koridorda Sosa, Musa’dan sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.
21′ İkinci köşe vuruşunda Erdem yine ceza alanına ortasını yaptı. Yine Mustafa topu karşıladı ve bu kez Beşiktaş ani bir atak şansı yakaladı ama Sosa’yı yere indiren Fatih, maçın ilk sarı kartını gördü.
20′ Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda Erdem’in ceza alanına ortasında savunmaya yardıma gelen Mustafa topu yeniden kornere gönderdi.
19′ Sağ kanattan gelişen Karabükspor atağında Furkan’ın pasında topla buluşan Ahmet İlhan’ın ceza alanına ortasında savunmadan seken top kornere gitti.
18′ Karabükspor yarı alanı içinde topla buluşan Viola, Serdar’dan sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Beşiktaş’ın topun baskısının ardından Karabükspor savunması nefes aldı.
17′ Siyah beyazlılar rakip yarı alana yerleşmiş durumda. Karabükspor tüm hatlarıyla savunma yapıyor.
16′ Kullanılan serbest vuruşta Sosa’nın ceza alanına kavisli ortasında kaleci Waterman topu rahatlıkla kontrol etti.
15′ Bu kez sol kanattan gelişen Beşiktaş atağında Demba Ba, taç çizgisi yakınlarında Erdem’den sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.
14′ Beşiktaş gole çok yaklaştı. Sağ kanattan ceza alanına bindirme yapan Mustafa, ceza alanına girip yerden pasını attı ama Demba Ba topa kaysa da vuruşunu yapamadı.
13′ Karabükspor kalecisi Waterman, atılan geri pasın ardından rakip yarı alana uzun bir vuruş yaptı ama top Günay’a kadar geldi.
12′ Ankara Osmanlı Stadı’nda bulunan Beşiktaş taraftarları büyük destek veriyor.
11′ Karabükspor takımında Yiğit İncedemir bir sakatlık geçirdi ve şu an tedavisi yapılıyor.
9′ Bu kez hızlı gelişen Beşiktaş atağında savunma arkasına koşu yapan Gökhan Töre’ye uzun atılan pasta top çok hızlı gitti ve kaleci Waterman’a kadar geldi.
8′ Karabükspor gole çok yaklaştı. Sağ kanattan gelişen atakta Furkan’ın ceza alanına ortasında topa hareketlenen Hakan topu kontrol etmek isterken ayağından fazla açtı ama son çizgi üstünde topu içeriye çevirmeyi başardı. Ardından kaleci Günay’dan seken topa Ahmet İlhan vurdu. O top da savunmadan sekince arka direkte Serdar ve Viola aynı topa hareketlenince Viola, Serdar’a faul yaptı.
7′ Karabükspor, sağ kanattan köşe vuruşu kullandı. Erdem, köşe vuruşunu paslaşarak kullanmak istedi topu bir anlık hatayla Ersan’a attı.
6′ Gelişen Beşiktaş atağında Sosa’nın pasında sol iç koridorda topla buluşan Demba Ba’nın ceza alanına sağ çaprazdan giren Gökhan Töre’ye uzun bir pas attı ama savunmada Murat topu karşıladı.
5′ Hızlı gelişen Karabükspor atağında Ahmet İlhan, rakip savunmanın bir anlık hatasının ardından sağ kanattan son çizgiye kadar inip ortasını yaptı ama savunma topu karşıladı.
4′ Orta alanda gerçekleşen ikili mücadelede Hakan Özmert, Atiba’ya faul yaptı. Kullanılan serbest vuruşun ardından ceza alanına uzun gönderilen topta top kaleci Waterman’a kadar geldi.
3′ Kullanılan serbest vuruşta Sosa’nın ceza alanına ortasında Demba Ba’yı aşan topu Karabükspor savunması karşıladı.
2′ Beşiktaş savunmasında topla buluşan Sivok, sol kanattan ileriye koşu yapan Mustafa’ya uzun bir pas gönderdi ama Mustafa, rakibinin sert müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.
1′ İlk düdük çaldı ve karşılaşma Karabüksporlu oyuncuların vuruşuyla başladı.
M.Ö. Siyah beyazlılar, bu maçtan 3 puanla ayrıldığı takdirde haftayı lider tamamlayacak.
M.Ö. Beşiktaş’ın gol yollarındaki en büyük umudu olan Demba Ba, bu sezon Ankara’da sahaya çıktığı 5 maçta da gol atmayı başardı.
M.Ö. Beşiktaş – Karabükspor mücadelesi Ankara Osmanlı Stadı’nda oynanacak.
M.Ö. Abdülaziz, Onur, Emre Özkan, Erkan, Aykut, Kuca ve Kumbela ise Karabükspor’un yedek bekleyecek isimleri.
M.Ö. Mavi kırmızılılar mücadeleye; Waterman, Erdem, Murat, Yiğit, Tanju, Hakan, Musa, Viola, Furkan, Ahmet İlhan ve Fatih ilk 11’iyle başlayacak.
M.Ö. Konuk ekip Karabükspor’un da karşılaşmaya başlayacağı ilk 11’i belli oldu.
M.Ö. Cenk Gönen, Franco, Necip, Oğuzhan, Kerim, Olcay ve Cenk Tosun ise maçın ilerleyen bölümlerinde Slaven Bilic’ten görev bekleyecek isimler.
M.Ö. Siyah beyazlı ekip karşılaşmaya; Günay, Serdar, Ersan, Sivok, Motta, Gökhan, Atiba, Tolgay, Sosa, Mustafa Pektemek ve Demba Ba ilk 11’iyle başlayacak.
M.Ö. Beşiktaş’ın karşılaşmaya başlayacağı ilk 11’i belli oldu.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50791 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.