TÜRKİYE: Tazminat düzenlemesi

TÜRKİYE’NİN EN ESKİ HABER SİTESİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu

Başbakan Ahmet Davutoğlu Kıdem tazminatı ile ilgili konuştu. Buna göre kıdem tazminatında yeni düzenleme yok deniliyor.

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, emeklilere ikramiye sözü vermesini eleştirerek, “Kılıçdaroğlu, miras yemeye hazırlanıyor. Bu taahhüdü gerçekleşse, 25 milyarlık açık ortaya çıkacak. Bunu kimse bize vermeyecek. Bir sonraki nesilin cebinden harcanacak” dedi.

Türk-İş Genel Merkezini ziyaret eden Davutoğlu, İşgüvenliği Yasası’nın önümüzdeki günlerde Meclis’te yasalaşacağını söyledi ve önümüzdeki hafta içinde üretimi teşvik edecek ve istihdamı artıracak bir paket açıklayacağını duyurdu. Davutoğlu şunları söyledi: “Kıdem tazminatı konusunda yeni bir düzenleme yok. Kimseyi mağdur etmeden bu hususları hep beraber ele alacağız. Ortada bir pasta varsa herkes bu pastadan payını alacak, ama pasta kalmazsa ortada herkesin gözü bir başkasının tabağında olur. Pasta demeyelim ekmeği büyütelim, çorbayı büyütelim diyelim.”

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

REKLAM
SON HABERLER

REKLAMYasal Uyarı

  • Türkiye’nin en eski haber sitesidir. Gazete Beşiktaş’ın Kurumsal Haber Sitesi olup, tüm isim hakları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Yayın Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Kültür Bakanlığı, Basın Yayın ve Valilikçe alınarak, akredite olmuş,  markalar ODTÜ, Türk Patent Enstitüsü tarafından korunmaktadır. Tüm hakları saklı olup, izinsiz kullanılamaz. (2000)
Gazete Beşiktaş hakkında 50914 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.