İSTANBUL: 10 bin atlet koşacak

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Birçok ilke de ev sahipliği yapacak yarı maratonda 10 bin atletin koşması bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 26 Nisan 2015 Pazar günü düzenlenecek olan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nda erken kayıtlar 10 Mart’ta sona erecek. Birçok ilke de ev sahipliği yapacak yarı maratonda 10 bin atletin koşması bekleniyor.
İşte bazı detaylar:
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilecek olan ve tarihi yarım adanın ev sahipliği yapacağı yarış Yenikapı etkinlik alanında start alacak. Başlangıç noktasının ardından Sirkeci ve Eminönü güzergahını takip edip Balat’tan geri dönecek olan sporcular aynı güzergah üzerinden 21 kilometrelik parkuru tamamlayarak Yenikapı’da bitiş çizgisine gelecekler.

Yarı Maraton’da Bayrak Yarışı

Maratona katılan sporcular bu yıl ilk kez bayrak yarışı kategorisinde de yarışma şansı bulacaklar. Bayrak yarışı için katılacaklar dörder kişilik takımlar halinde yarışacaklar. Takımlar içinde her koşucunun beşer kilometre koşmasını esas alan bayrak yarışında beş kilometrenin sonuna gelen bir sporcu, burada bayrağı bir sonraki beş kilometrelik parkurun koşucusuna devredecek. Maratonun bayrak koşusu dernekler, şirketler, KOBİ’ler, arkadaş grupları ve sporla ilgilenen herkese açık olacak.

Maraton kurumların ve ilçelerin yarışlarına da sahne olacak

Bu yılkı İstanbul Yarı Maratonu’nun bir başka yeniliği ise bireysel yarışmanın yanı sıra İl, İstanbul İlçe ve kurumlar arasında düzenlenecek olan tasnifle yeni bir boyut kazanacak. İstanbul Yarı Maratonu; bireysel kalifikasyonun yanı sıra kulüp seçeneğinde şehri adına koşanlar şehir ismi, İstanbul’un ilçesi adına koşanlar ilçe ismi, kurum adına koşanlar da firma, şirket, kamu, dernek vb. ismi belirtebilecekler.

Erken kayıtlar 10 Mart’a kadar devam ediyor

Şimdiye kadar katılımcılardan yoğun ilgi gören İstanbul Yarı Maraton’u için ilk kayıt dönemi ise 10 Mart’ta sona erecek.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ YAZILARI

ismail baştuğ

İsmail Baştuğ kimdir? En çok okunanlarda

Güç birliğine var mısınız?.. Haber ve tanıtımlarınızı yayınlıyoruz

Gazete Beşiktaş oku-E gazete

www.besiktas.com.tr

TUMEVA BİLİŞİM-HABER YAZILIMI

TURİZM MUHABİRİ-HABER SİTESİ- TURİZMİN YENİ SOLUĞU!..

BEŞİKTAŞ MİNİ ÇOCUK ANAOKULU

ADNAN EZEN OPTİK VE LENS MERKEZİ – BEŞİKTAŞ

TÜRKİYE TURİZM HABER SİTESİ

LÖSEV

İŞTE FIRSAT1.. TÜM YAYINLARIMIZDAN YARARLANABİLİRSİNİZ!..

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI YÜZBİNLER TAKİP EDİYOR!..

Gazete Beşiktaş hakkında 50790 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.