BEŞİKTAŞ: Başarılı kadınlar buluştu

Bİ TIKLA DÜNYANIN HER YERİNDE!..

Beşiktaş - Dünya Kadınlar Günü

Beşiktaş Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde aralarında engellilerin de bulunduğu başarı kazanmış kadınlar başarı ve onur ödülüyle ödüllendirerek anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Mustafa Kemal Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ve eşi Özlem Hazinedar, Avcılar Belediye Başlan Handan Toprak Benli ve çok sayıda davetli katıldı. Başarı kazanan kadınların ödüllendirildiği gecede kadın erkek eşitliği olgusuna vurgu yapıldı.

Sunuculuğunu Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca’nın yaptığı, Beşiktaşlı kadınların ve STK’ların da yoğun katılımıyla gerçekleşen geceye Didem ve Sinem Balık konseri damga vurdu.

Beşiktaş Belediyesi Oyun Gençlik ve Spor Kulübü de yöresel oyunlarıyla geceye renk kattı.

Avrupa ve dünya okçuluk şampiyonu bedensel engelli sporcu Burcu Dağ, halterde dünya üçüncüsü görme engelli sporcu Beyza Karataş’a başarı ödülü verildi. Türkiye çapında basın kuruluşlarına seçilen ilk kadın başkan, gazeteci ve öğretim görevlisi Pınar Türenç’e ise onur ödülü verildi.

Gecenin konuşmacılarından; Dilek Türker, “Biz kadınlara yaşatılan kötü şeyleri değiştireceğiz. Bu bizim yazgımız olmayacak” derken Nihal Kızıl, “8 Mart’ı kadınların mücadele, hak arama ve dayanışma günü” olarak kutlamamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

GAZETE BEŞİKTAŞ OKU

BİNLERCE VİDEO!.. TIKLA CANLI İZLE…

Gazete Beşiktaş hakkında 50814 makale
Yazılı Basın Gazete Beşiktaş'ın Kurumsal Haber Sitesidir. Sarı Basın Kartı Sahibi TGC, TSYD, AIPS, EGD Üyesi Gazetecilerce Yayınlanmaktadır.